Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért baj az, ha...

Szerintetek miért baj az, ha órán valaki megiszik pár korty innivalót, vagy a másik eset, amikor valakinek wc-znie kell?

Figyelt kérdés

Gondoljatok bele, nyáron pl. döglesztő meleg van, szükség van a folyadékra, különben kiszáradunk, nem tudunk koncentrálni, stb.. Az evést megértem, de az ivást? 10 másodpercig tart, amíg iszol, ezzel valóban zavarnád az órát?

Értem én, hogy néhány tanár megengedi, ha megkérdezed, de akkoris.


A másik: bármikor rádjöhet a szapora. Most akkor, már nem azért, de fossál be?

Ha meg csak pisilni is kell, akkoris. Azzal, hogy 1 percre kimész, nem hinném, hogy túlzottan az óra zavartalan lefolyását akadályoznád.


Nektek mi a véleményetek erről?


2010. szept. 9. 17:14
 1/9 anonim válasza:
25%
Nehogy már nem lehet kibírni ivás nélkül 45 percet. Döglesztő melegben is.
2010. szept. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Itt nem erről van szó. Az más, hogy kibírni ki lehet, csak nem értem, miért kéne ezt kibírni.


Ha a diák ül egyhelyben, figyel, ír, de belekortyint néha az innivalójába, az mennyivel zavarja jobban az óra működését, mint ha nem inna?

2010. szept. 9. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

"Bármikor rádjöhet a szapora."

Gondolom, tisztában vagy akkor azzal, hogy óra elején szólhatsz a tanárnak, hogy te nem érzed magad túl jól, lehetséges, hogy óra közben ki kell menned a mosdóba, ne haragudjon érte, stb.


Szerintem 45 percet WC nélkül ki lehet bírni, kétszer 45 percet is. Ha felfáztál, egyéb bajod van - tájékoztatod a tanárt, nem túl részletesen, csak említed, hogy ez-az a bajod.

Ivással ugyanígy, ha pl. gyomorbántalmak, egyéb miatt innod kell.


Szóval szerintem nem baj, hogy iszol pár kortyot vagy ki kell menned. Azzal van baj, hogy ha valakinek megengedik, akkor máris tucatjával mennek ki az emberek, mert ha valakinek szabad, nekik miért nem.

És az már zavaró, ha csoportosan mászkálnak kifelé. Tapasztalat az is, hogy akkor viszont elkezdenek beszélgetni, késnek óráról, nem jönnek vissza, elmarhulnak a büfé felé, stb.

2010. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor a vécézést ejtsük.

Viszont az, hogy valaki belekortyol az innivalójában, még mindig nem értem, miért veri ki a tanároknál a biztosítékot. Nem egyszer szoktak ők is inni.

Valaki anno egy hasonló kérdésbe írta, hogy mi lenne ha a tanár óra közepén inna.


Nos, elmondom: Semmi. A tanár végigbeszéli a 45 percet, nem csoda, hogy kiszárad, igyon nyugodtan. Ennek fejében cserébe aki szomjas, az is hadd ihasson már egy kicsit. Az üveg mögül is látod a tanárt azalatt a max 10 mp alatt.

2010. szept. 9. 18:41
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

én szerintem igaza van a kérdezőnek! Mondjuk, lekopogom, ilyen problémáim még nem voltak, egyetemen is simán kibírom az órát úgy, h 2 órán át nem megyek ki, sőt, van mikor egymás után 4 óra elteltével iszom, vagy wczek.

Viszont, előfordulhat hogy valaki egyik pillanatba jól van, aztán 10 perc elteltével rájön egy hasgörcs, és muszáj kimenni. Vagy épp elkezd kaparni a torka, kiszárad, és muszáj inni. Középsuliba nekünk az első 3 évbe tilos volt enni-inni órán, wcre kimehettünk, 4-5be (5.évfolyamosba jártam), ott már szabadon ihattunk órán, de enni nem lehetett. Egyetemen gyakorlatilag szabad mindent, max wcre menni nem ajánlatos, mert 2-300 ember előtt felállni, és megzavarni az előadást, nem esztétikus....

2010. szept. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Etikus, nem esztétikus. :D Bár, ha nagyon szarul nézel ki, akkor jót írtál. :P
2010. szept. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja, azaz, arra gondoltam :D
2010. szept. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk középiskolában magyar órán lehetett inni. És az jó is volt. Többi órán sajna nem. Pedig az ivásra szükség lenne. A kevés folyadék befolyásolja a koncentrációs képességet. A szabadon kijárkálás wcre nem jó dolog. Nálunk 9.be angolon megvolt engedve egy hónapig. Aztán elege lett a tanárnak mert álltalába 4eséve mentek ki és mindig megmagyarázták h miért : 2nek kell pisilni és + kettő fogja az ajtót. -.- 1ember ha kimegy az nem fetűnő és zavaró, de ha 4 megy ki az már az. (Jah és hozzáteszem mindig a dohányzóba mentek.)
2010. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jaj, hát igyatok óra előtt, nem hiszem, hogy attól nem tud valaki koncentrálni, hogy pont óra alatt nem ihat, ez csak duma.
2010. szept. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!