Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matekot szeretnék tanulni,...

Matekot szeretnék tanulni, van időm suli mellet (muszáj lesz), de pénzem nincs (matektanárra). Tanár nélkül belekezdjek egy átfogó ismétlésbe, tanulásba? Könyvek címét, weboldalcímeket szeretnék kérni amik már beváltak valakinek.

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem nem nagy szám tudom ,de 4!!-re(előtte pótvizsgáztam 11. be..) , de eltelt egy fél év gyakorlás nélkül ,és mintha kitörölték volna az agyam,ez csak velem van így? mind1..
2011. okt. 13. 08:49
 1/3 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen érdemes belekezdened az önálló ismétlésbe, pl. a középsulis könyveidből gyakorolj. Az meg sztem teljesen normális hogy fél év kihagyás után sokat felejtettél.
2011. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Édesapám is hasonló helyzetben volt fiatalkorában. Neki is rendesen kellett tanulnia a matekot, de különtanárra nem volt pénze. Elment a könyvtárba, és kihozott jópár matematika TANkönyvet, amiben le vannak írva a szabályok, mellette példák és magyarázatok, hozzá feladatgyűjteményt, amiben van megoldókulcs.

Ezeket csinálta addig, amíg meg nem tanulta.

De nagyon nehéz matekot tankönyvből tanulni, mondta, hogy volt olyan, hogy úgy sem tudott egy képletet megoldani, hogy ott volt előtte a megoldás!! És ott ugye nincs kitől megkérdezni, hogy hol rontottad el a számolást..

Addig nyúzta, próbálta olvasta a magyarázatot, kutatta, amíg meg nem világosodott.

És szép eredménnyel végzett is. Úgyhogy nem lehetetlen, csak nehéz:)

2011. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy olyan elszánt mint az előzö bácsi, akkor sajnos rossz hír az , hogy pont a matakot magántanár nélkül szinte reménytelen tanulni.

Megakadsz valahol és odáig volt, mert nincs aki kijavítson, átlendítsen.

2011. dec. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!