Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék sokkal többet...

Hogyan tudnék sokkal többet megjegyezni? Tanulható vagy képességfüggő?

Figyelt kérdés

Ezt bármire értem. Egy szöveg tartalmát megjegyezni, ha előadást tartok, akkor annak a tartalmát, információkat megjegyezni, tárgyi tudást. Elsősorban ilyeneket.


Valaki olyan könnyen megjegyzi és olyan profin elő is tudja adni. Nekem sajnos szinte mindig ki kell jegyzetelnem dolgokat meg sokszor el kell olvasnom, hogy megjegyezzem.



2022. jan. 24. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Összefüggéseket kell találni, érteni az egészet. Nekem ez segít.
2022. jan. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt valóban célszerű érteni, amiről beszélsz. Másrészt ez gyakorlat kérdése, a memória fejleszthető, illetve vannak tippek-trükkök dolgok memorizalasahoz.
2022. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Is-is. A legtöbb embernek, gyakran még a sikeresen végzett egyetemistáknak is szarok a tanulási módszerei. Ellavíroznak azzal is, de nem mindegy, mennyi időbe telik valamit megtanulni és mennyi ideig marad meg
2022. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!