Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha jogász szakra megyek, mi...

Ha jogász szakra megyek, mi vezet ahhoz hogy büntetőjogi ügyvéd lehessek?

Figyelt kérdés
Osztatlan 5 évesre szeretnék menni. Tudom hogy utánna kell 3 évet dolgozni , viszont azt nem tudom hogy ehhez milyen tárgyakat kell majd felvenni vagy hogyan majd tovább

2022. jan. 25. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs túl sok választási lehetőséged, a jogász szaknak elég kötött tantárgy-struktúrája van, csak pár választható tárgy van.
2022. jan. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Egy fajta jogasz kepzes van, az 5 eves osztatlan. Fel tudsz venni szabadon valaszthato toltelektargyakat egyetem alatt, amik buntetojogos kotodesuek, de nem ezen fog mulni. Az egyetemen fogsz tanulni ugyis kotelezo targykent 4 felev anyagi buntetojogot, 2 felev eljarasjogot es egy felev vegrehajtasi jogot.


Allamvizsga utan ugyvedi irodanal helyezkedj el, ha ugyved szeretnel lenni. Be kell lepj az ugyvedi kamaraba, 3 ev jeloltkodes, utana szakvizsgak letetele. Nincs kifejezetten “buntetojogi ugyved” ugy,ahogy azt a laikus elkepzeli, igy nincs is barmifele specko kepzes ra.


Szerintem kifejezobb ezt ugy hivni hogy “buntetojogra szakosodott ugyved”, azaz olyan ugyved, aki ilyen teruleten mozog magabiztosan - de vallalhatna mas ugyet is.

2022. jan. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát az 5 év elvégzése után bármilyen ügyvéd lehetek? Miben meghatározó a 3 év munka? Illetve mennyit lehet keresni jogász diplomával abban a 3 évben?
2022. jan. 25. 12:22
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Barmilyen lehetsz, attol fuggoen milyen teruleten tudsz elhelyezkedni. Abban a 3 evben mar praktizalo ugyvedektol tanulod a szakmat, nulla gyakorlati tudassal jossz ki a jogi egyetemrol, teljesen mas lesz amikor munkaba allsz es a teteles tudasodat kell vegyiteni a naprol-napra szerzendo gyakorlattal.


Az, hogy mennyit lehet keresni, az azon mulik mennyire vagy jo, egyetem alatt hol vagy gyakornok, oda visszahivnak-e. Nagyobb es nevesebb ugyvedi irodaknal nyilvan tobbet, kisebbnel kevesebbet, egyeni ugyved mellett a legkevesebbet.

2022. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!