Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bűnügyi nyomozó, vagy büntetőj...

Bűnügyi nyomozó, vagy büntetőjogi ügyvéd?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a bűnügy (mielőtt valaki félreértené: NEM bűnözni szeretnék, hanem ezt szeretném tanulni) és e két szak között variálok.


Ha a bűnügy érdekel, melyik érné meg jobban? Melyik munkát élvezném majd jobban az egyetem után? (Azt tudom, hogy ügyvéd csak az 5 évi jogászképzés után tudok lenni szakosodással)



2018. szept. 28. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Büntetőjogi ügyvéd nem az 5 éves egyetemi képzés után leszel, hanem majd csak a min. 3 éves ügyvédjelölti időszak, illetve szakvizsga letétele után. A szakvizsga azonban általános, tehát nem csak büntetőjogból van. Szakjogászi képzés van az 5 éves egyetemi képzés után, amit esetleg elvégezhetsz. Ha ügyvédi, ügyészi pálya a cél ott nem fogsz nyomozni, hanem jogi oldalról közelíted meg az ügyet, ügyész esetén a nyomozást felügyeled, védőként pedig a vádlottat véded.
2018. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ez attól függ, melyikhez hajlasz jobban. Az ügyvéd arra figyel, hogy a tárgyalások, kihallgatások meg ilyenek rendben lezajlanak-e, a nyomozó meg feltárja az ügyeket. Teljesen eltérő hozzáállás kell ehhez. Hogy melyiket élveznéd jobban, azt csak te tudhatod. Jobban szeretsz jogszabályokat megjegyezni, valamelyest adminisztratív munkát végezni, érvelni? Akkor inkább ügyvéd. De ha a dolgok közti összefüggést, dolgok felkutatását, új irányzatok kutatását tartod jobbnak, akkor nyomozóként jobban járhatnál. Legalábbis szerintem.
2018. okt. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 3. 17:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért érdemes megemlíteni, hogy itthon ritkák a jó véres, szaftos büntetőjogi ügyek, szóval, ha ügyvédként csak büntetőperekből akarsz megélni, akkor ahhoz nagy nevet kell szerezned a szakmában. De szerintem ugyanez a szitu a nyomozói oldalról is, bár azzal a felével már nem vagyok igazán tisztában.
2018. okt. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!