Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen továbbtanulási- és...

Milyen továbbtanulási- és munkalehetőségeim lennének ha skandinavisztika vagy gyógypedagógia szakra mennék? továbbá mennyire nehéz vele elhelyezkedni, mennyire tartjátok versenyképes diplomáknak ezeket?

Figyelt kérdés

2022. jan. 25. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Gyógypedagógusra nagy szükség van - csak sajnos a fizetések nem éppen magasak....


A skandinavisztikával elég behatárolt az elhelyezkedési lehetőség....

2022. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Gyógypedagógusként el tudsz helyezkedni, az biztos, nagy hiány van belőle. De tanári bértáblát kapnak a legtöbb helyen. Vannak egyébként magán fejlesztő központok, ott talán jobban keresnek. Pár éve voltam a fiammal, és 10.500 Ft-ot akartak egy 45 perces logopédiai óráért. Kérdés, hogy ebből mennyit adnak az alkalmazottnak.

A lakásodon is tudsz magánórákat adni, de ha csak ebből akarsz megélni, akkor felkopik az állad, ráadásul elég limitált az az idő, amikor a kicsi gyerekek ráérnek óvoda/iskola után, de még nem túl fáradtak.

2022. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Lópikulát kapnak magánban. 20-30 ezerrel keresnek jobban, HA korrektül be vannak alkalmazotti státuszba jelentve.


Kérdező!

Konduktor vagyok. (Az egy spéci pedagógus)

Azt kell tudni, hogy a tanár, az óvodapedagógus, a konduktor, a gyógypedagógus mind-mind ugyanannyit keres.

Nézd meg a pedagógus bértáblát, és a nettó bérkalkulátorral nézd meg mit vinnél haza.

Nem sokat.

Vannak pótlékok, már ahol.

Magánban sokszor csak a megrattott órák után kapsz pénzt.

Ez nagyon rossz, mert ha jön egy betegséghullám, simán lehet hogy egy nap 5 órát is lemondanak.

Főleg Karácsony előtt.

Ahhoz, hogy bebiztosítsd magad, minden nap sokkal többet kell dolgoznod, mint az állami szférában,mert azzal számolsz, hogy mi van, ha a fele gyerek nem jön el.

Államiban ha minden gyerek beteg, akkor is megkapod a picike pénzedet.

Nagyon stresszes bizonytalan műfaj.


Viszont:hiányszakma.

Ha egyszer bunkó a főnök, holnap máshol dolgozol.

Komolyan.

Minden ujjadra jut egy állás.


Meg külföldre is mehetsz ugye, de a körülmények országonként változnak.

A skandinávok pl. pont megfizetik a gyógypedagógust.

2022. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, köszi 3 az infót. Amúgy sajnos én is arra gondoltam, hogy magánban sem sokat adnak az alkalmazottnak, csak a tulaj jár jól. Pedig pofátlanul megkérik az árát!

Én alapítványi gimiben dolgoztam bértábláért tanárként, és amikor itt leírom hogy alapítványiban sem fizetnek jobban, mindenki lehurrog, hogy hülye vagyok. De akkor ezek szerint máshol sem megy jobban. És ott is jóval többet kellett dolgozni, mert elvárt volt, hogy minden egyes gyerekkel külön-külön foglalkozz.

2022. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Úgy, ahogy mondod!

2022. febr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!