Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek az anglisztika...

Szerintetek az anglisztika mellé skandinavisztika vagy néderlandisztika minor jó választás?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem és eredetileg ezeken a kombinációkon gondolkoztam, mert fordító szeretnék lenni, de angolul már nagyon sokan beszélnek idehaza meg alapjáraton szeretnék több nyelvet beszélni. Ha valakinek van ezzel konkrétan tapasztalata az is érdekelne, hogy mennyire (volt) nehéz két nyelvi szak egyszerre.

2020. júl. 19. 19:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hogy kicsit pontosítsak: nem az a kérdés, hogy néderlandisztika vagy skandinavisztika, hanem, hogy alapjáraton mennyire lenne hülyeség egyszerre két nyelvi szakot csinálni?
2020. júl. 19. 19:25
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Én anglisztikán végeztem idén nyáron, de nem választottam másik nyelvet minornak, fordítói specializáción mentem tovább. Páran voltak csak az egész évfolyamban, akik egy másik nyelvet váalsztottak az angol mellé.
2020. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%
Semmi ertelme nincs ilyet tanulni, mellesleg nem nyelvtanuló tanfolyam eny nyelvszak, már ismerni kell a nyelvet.
2020. júl. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát engem a nyelv érdekel és már erre jelentkeztem szóval nagyon nem érint, hogy mi a véleményed a nyelvi szakokról. ¯\_(ツ)_/¯ Mellesleg skandinavisztikáról (és egyéb olyan nyelvekről, amiket Magyarországon középiskolában kb. sehol nem tanítanak) azt hallottam, hogy nem kell hozzá előzetes nyelvtudás csak angol.
2020. júl. 19. 20:20
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
2-es vagyok, igen, elvileg nem kell elozetes nyelvtudas minornal.
2020. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
HA érdekel semmiképpen sem hülyeség :) Meg szerintem elég érdekesek ezek a svéd és hasonló nyelvek.
2020. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Az angol magaban edeskeves, en mindenkepp ajanlom a nyelvi minort, az emberek nagy resze ilyesmire megy, a forditoival kitorolheted...Nekem van nederes, lengyeles, oroszos ismerosom (tehat anglisztika + ezek), egyikuk sem az angollal helyezkedett el vegul, hanem a minor szakkal, annyira lesz.arjak az angolt. Szerintem a skandinav nyelvek es a holland is hasznos lehet, nezz videokat es szerintem dontsd-el te, melyik tetszik.
2020. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4%
Utolso: en leszek az ellenpelda. Forditoi specen vegeztem es reszben annak is koszonhetem, hogy most 1 evvel a diplomam megszerzese utan netto 400 ezer folotti fizetest vihetek haza egy amerikai multinal 23 evesen;) nyilvan nem mindenkinek sikerulhet, de ha hulye vagy legalabb ne reklamozd.
2020. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem indul sajnos skandis fordító-tolmácsképzés az ELTE-n, legalábbis a mesterképzés leírásban angol-német-francia-holland-kínai variációk elérhetőek amiket én találtam. Éppen ezért én a néderlandisztikát ajánlom minornak inkább. Ráadásul ez a két minor tényleg megtanítja a nyelvet, a svédről ELTE-sként azt hallottam, hogy nagyon nehéz.
2020. júl. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Egy multinal dolgozni aztan hatalmas teljesitmeny xD Ezen most jot nevettem, hogy erre vagy buszke, barkit felvesznek egy multi ceghez kezdo 300k legalabb, cserebe jo kis adninisztrativ rabszolgak lehetnek, egy a sokmilliobol. Majd ha nemzetkozi diplomata leszel, hires mufordito, na akkor szolj. Koztudott, hogy barmilyen diploma jo egy multihoz, nem kell hozza atomfizikusnak lenni. De fo a lelkesedes, vegul is a kis sikereknek is orulni kell.
2020. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!