Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írnátok olyan szakokat, amik...

Írnátok olyan szakokat, amik érdekesek?

Figyelt kérdés
Nem nagyon ismerek szakokat jogon pszichológián és orvosin kívül😅örök életemben mindenki ezeket nyomta nekem, mást nem is tudok nagyon elképzelni, de ezek közül egyik se igazán érdekel, rengeteg idő lenne mire elvégezném, ennyire kitartó és szorgalmas azért nem vagyok. de egyetemre viszont mindenképp szeretnék menni, írnátok olyan szakokat amik érdekesek/megéri elvégezni őket? kémia, fizika, infó nagyon nem érdekel, ezzel kapcsolatban ne írjatok. nyelvek, töri és biosz viszont érdekelnek. tudnátok tanàcsokat adni, illetve tapasztalatokat ha van?

2022. jan. 26. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
büfészak.
2022. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

A helyzet az, hogy fizika, informatika és technológia nélkül ma semmit sem lehet művelni egy adott szint felett. A nyelvész például informatika (na meg matematika) nélkül majdnem nulla. A történész, hogy hasonlítani tudjon, szintén magas szintű informatikát használ. Nem is beszélve a rendszerezésről, az fejben vagy papíron már nem megy.

Az érdekesség szubjektív tulajdonság. Engem például csupa olyasmi érdekel, amit te nem tekintesz érdekesnek. Meg persz olyan is, amit annak tartasz.

Keress rá magyar egyetemekre, mindegyik részletezi, milyen karokon milyen szakirányokat oktatnak, sőt, azokról is írnak többnyire. Az összes magyar lehetőséget áttekintheted célirányosan.

2022. jan. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
felvi.hu
2022. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

"nyelvek, töri és biosz viszont érdekelnek"

Szóval akkor az a kérdés, hogy ezeket milyen szakokon tanulhatod, ahol nem kell kitartás és szorgalom?

Innen is mazsolázhatsz:

[link]

(Javaslom a Bölcsészettudomány részt.)

2022. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem a nyelvészeten belül a pszicholingvisztika nagyon érdekel. Olyan eljárásokat próbálnak kidolgozni, vagy olyan eljárásokkal foglalkoznak, amivel az emberek beszédjéből ki lehet azt szűrni, hogy valaki pl: pánikbeteg, vagy bipoláris.
2022. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

#5

Ne haragudj de ennek kb 0 koze van a nyelveszethez. Pontosan errol keszult a szakdolgozatom ugy, hogy semmi nyelveszetet nem tanultam. Ja es villamosmernokkent vegeztem, infokommunikacios szakiranyon es mellesleg ez egy ceges tema volt. (mai napig itt vagyok, ceget/reszleget szivesen irok privatban)

2022. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves hatos. Ezen a szakon vagyok (részben). Nyelvészeten belül lehet szakosodni kell. Lehet, hogy más módon is el lehet jutni ehhez, de a nyelvészet felől is meg lehet közelíteni. Tényleg van a nyelvészetnek egy ága a pszicholingvisztika, ami ezzel foglalkozik. Gyakran a nyelvészetet azonosítják a középiskolában tanult nyelvtannal, de ez a kettő nem egy és ugyanaz. Manapság már egy nyelvész is jártas informatikában van pl: számítógépes nyelvészet szakirány és sorolhatnám. A képzés során pszichiátriákra járnak a hallgatók pl: és hanganyagokat rögzítünk, majd egy program segítségével pl: megvizsgáljuk, hogy mekkora szüneteket hagynak a betegek egy-egy szó kimondása között, és természetesen dokumentáljuk. Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy mi azt próbáljuk kiszűrni hogy a nyelvben milyen eltéréseket okoznak a pszichés betegségek és segítünk diagnózist felállítani a programokkal. Igen igazad van ez érinti az informatikát is, és még sorolhatnám.
2022. jan. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!