Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Régen (40-50-60 éve) hogyan...

Régen (40-50-60 éve) hogyan zajlott az egyetemre való jelentkezés/felvételi?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a 20. század második felében mit kellett elintézni ahhoz hogy egy egyetemi szakra jelentkezzen valaki. Mivel nekem már az egész procedúrát online kellett intézni, nagyon nehezen tudom elképzelni ez hogyan zajlott mielőtt elterjedt az internet stb. Előre is köszönöm a válaszokat 😄

2022. jan. 28. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
16%

Én úgy hallottam "káder" volt.


Az valami olyasmi volt, hogy csak értelmiségiek gyerekei mehettek továbbtanulni, a munkásosztálybelieknek nem volt módjuk, és lehetőségük se, mert úgyis el lettek utasítva.

2022. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Éppen, hogy a munkásszármazás jelentett előnyt. Meg a mozgalmi múlt,a szülők kommunista kitüntetései. Ifjú Gárdista tagság. Volt jó pár elsőgenerációs csoporttársam. 1986.


120 pontot lehetett összehozni, 60 a jegyekből, 30 az írásbeli, 30 a szóbeli. Nekem már lehetett "központit" írnom, azaz a biológiát és a fizikát nem kellett kétszer megírni, érettséginek és felvételinek is beszámították. Szóbeli pedig a megjelölt egyetemen helyben. Nyelvvizsga még nem számított bele, az OKTV helyezések igen.

2022. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy ki kellett tölteni egy néhány oldalas űrlapot, a gimiben kellett leadni. A többit a suli intézte, semmi dolgom nem volt vele, annyi sem, mint az online jelentkezésnél.
2022. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyukám 1986-ban jelentkezett. Nekem azt meséltem, hogy a gimiben kellett jelentkezni és az intézte a többit. 100 akárhány pont volt a maximum, ebben benne volt az érettségi és a kettő (talán 30 pontos) írásbeli felvételi, szaktól függően. Többet sajnos nem tudok.
2022. jan. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!