Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most fogok érettségizni, és...

Most fogok érettségizni, és le kellene adni a jelentkezést az egyetemre, de oltatlan vagyok, és az egyetemre ahova mennék, csak oltottak járhatnak. Nagyon szeretnék erre az egyetemre járni, világ életemben ezen dolgoztam. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Egészen konkrétan állatorvosira szeretnék menni, és az oltatlanok nem mehetnek be az egyetem területére sem. Le kellene adni lassan a jelentkezést, de fogalmam sincs mit tegyek. Arra gondoltam, hogy beadom a jelentkezést, de mit csinálok ha véletlen felvennének? Ha pedig beadom a jelentkezést és nem vesznek fel, akkor az még talán a jobbik eset, mert akkor nincs bűntudatom amiatt hogy eleve meg se próbáltam. Nincs azzal bajom hogyha ki kell hagynom egy évet, mert elmennék dolgozni, jogsit megcsinálnám, esetleg újraérettségiznék az emeltekből, szóval nem otthon pusztulnék egész nap... De azért mégis, félek hogy kiesek a tanulási ritmusból, és azért ez kb a legkeményebb egyetem Magyarországon, elég erősen kell tanulni. És akkor jövőre újra megpróbálnék jelentkezni, ha a helyzet úgy hozza. Csak ugye a kérdés az, hogy vajon mennyivel lesz jobb jövő szeptemberben ez az egész vírushelyzet, vajon eltörlik-e ezt a kötelező oltást. Van még valaki aki hasonló problémákkal küzd? Ti mit tennétek? Mi lenne a legjobb? Más egyetemre nem mennék, ez az egy ami érdekel, egész életemben ezért küzdöttem, és elég szomorú lenne ha egy ilyen baromság miatt kellene feladnom az egészet.


Ja beoltatni nem fogom magam. Úgyhogy könyörgök ne is írjatok ilyen gúnyos kommenteket, mert ez most nem ennek a helye, csak szimplán tanácsot akarok kérni, vagy találni valakit aki hasonló helyzetben van.



2022. jan. 16. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Add be a jelentkezést, a ponthúzás csak július végén lesz, addig változhat a helyzet. Bár kicsi az esélye, de lehet. Más megoldás nincs ilyen kategorikus döntésed esetén.
2022. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Kolozsváron lehet tanulni angol nyelven állatorvosi karon oltás nélkül.
2022. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerű. Eldöntöd mi a fontosabb. Hogy állatorvos legyél, vagy hogy ne oltasd be magad. Ha utóbbi, akkor ne jelentkezz. Aki így gondolkodik, az amúgy sem való egészségügyi pályára (no offense, ez tény, itt nincs helye a válogatásnak).
2022. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Csak a pontosság kedvéért az állatorvosin nem kötelező az oltás, 5 napnál nem régebbi negatív PCR is elég.

Amúgy nyilván el kell dönteni, mi a fontosabb.

2022. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell eldönteni, hogy mi a fontosabb, hanem tavasszal el lehet zavarni a búsba az ilyen idióta politikusokat, akik oltásra köteleznek. Gődény elintézi őket.
2022. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igaz én orvosi egyetemre járok, de ilyen téren szerintem vehető 1 kalap alá. Nekünk mikor szóba jött a 3. oltás kaptunk egy levelet, hogy erősen ajánlott felvenni, rá pár hétre pedig azt, hogy kötelező felvenni február végéig (nyilván kivételt képez akinek parírja van róla, hogy nem kaphat/ nemrég esett át a covidon) , ebből csupán azt szeretném levezetni, hogy szerintem ha idén felvételizel szeptemberben még biztosan kötelező lesz (persze történhetnek csodák,de úgy gondolom, hogy ez így marad.)
2022. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi a kérdés. Nem hinném, hogy a most szeptemberben induló képzéseknél eltörölnék a kötelező oltást, ezért vagy oltatsz vagy jelentkezel az állatorvosira. Ennyi.
2022. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
TLDR, ha akarod oltasd be magad brah...
2022. jan. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Nagy lehet a hivatástudat
2022. jan. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem való neked ez a pálya.
2022. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!