Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Help! Suli, lógás ügy. Szerint...

Help! Suli, lógás ügy. Szerintetek megfognak tudni ezután bízni benne?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm, aki 18 éves, nem ment be ma iskolába. Anyukájának elmondta, hogy reggel ment a hasa, fájt a feje. Erre idegesen mondta neki az anyukája, hogy menjen el akkor orvoshoz, utána letette a telefont. Ezen a héten is volt amikor nem volt suliban, de akkor megértette a mother. Hozzákell tennem, sajnos hazudott a barátnőm, mert igazából nem volt semmi baja, csak nem akart bemenni, mondván, hogy hétfőtől már rendesen jár be. Beszélt az osztályfőnöke a szüleivel, mert nem tudta, hogy miért nem ment be. A barátnőm már elment orvoshoz, kapott igazolást. Ugyan azt nem tudom, hogy mit beszélhettek az oszt.főnökkel a szülei, de ha kiderül, hogy hazudott, utána teljesen elveszti mindenki bizalmát? Az rendben van, hogy a tettének vállalnia kell a következményét, de ennyi? Nem lesz ez súlyosabb? Egyébként nagyon aranyos, kedves, kötelességtudó, érzékeny lány. Csak valami nem volt rendben nála, ezért nem akart bemenni. De nem doga, vagy felelés miatt. Amúgy az anyukája nem is hisz neki, hogy menne a hasa, vagy ilyesmi. De ha most eltekintünk egy picit a valóságtól, akkor mi lenne ha tényleg igaz lenne, hogy rosszul van és nem hisznek neki?! Ő a legjobb barátnőm és aggódom érte. Mit tehetnék? Ezeket nemrég mondta el nekem.

Előre is köszönöm a válaszokat, de ha lehet normálisat.


Egy kecskeméti lány


2010. szept. 10. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez te vagy :) Na mindegy. Középsuliban én is lógtam, de mivel elég jó tanuló voltam, és végül kitűnőre is érettségiztem, nagy bajom nem lett belőle (leszámítva igazgató intőt utolsó félévben :D)
2010. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Éreztem, hogy valaki ezt fogja írni, hogy én vagyok. Egyépként meg nem én vagyok. Én rendesen bejárok suliba. Segíteni szeretnék neki, csak nem tudom hogyan. Azért köszi a választ. :)
2010. szept. 10. 11:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Elvileg 29 igazolatlan óra után kiba..hatják. Szerintem is te vagy. Mit hazudgálsz ha? Most is mér nem iskolában vagy?
2010. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia. Biztos, hogy nem örülnének, hogy ha kiderülne, hogy hazudott. Szerintem mások bizalmát nem vesztené el teljesen, hacsak nem rendszerességgel csinálná. Sok gyerek lógott már az iskolából (persze vannak kivételek), de ez még nem "világ vége". Vigyázzon jobban a barátnőd a lógásaira, mert még nem késő helyes útra terelődnie. A későbbiek folyamán lesz nagyobb baja belőle, ha egyre több anyagot kell majd bepótolnia, megtanulnia. A suli nemrég kezdődött, így ez a pár nap még behozható. A barátnőd már nem kislány. Te abban tudsz neki segíteni csupán, hogy szépen elbeszélgetsz vele a dologról, foglalkozol kicsit vele. Az írásod alapján mivel nem doga v felelés miatt nem ment be, érdeklődj szépen tőle, hogy mi a problémája konkrétan. Ha elmondja, akkor könnyebb lesz további lépéseket tenni.

Remélem tudtam segíteni.

2010. szept. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valóban elveszítheti ezzel mások bizalmát. Van egy népmese, ami arról szól, hogy egy juhász unatkozik, ezért poénból beeteti az emberekkel, hogy farkasok támadtak a juhaira, az emberek meg először mennek segíteni, aztán mikor kiderül, hogy átverte őket a juhász, többet nem hisznek neki, ezért senki nem segít, amikor tényleg jönnek a farkasok.

A másik meg az, hogy nem jó ötlet, ha csak úgy nem megy be suliba, mert épp nincs kedve. Ha jól emlékszem, az összes óra 30%-áról lehet hiányozni, ha ennél többször hiányzik az ember, megbuktatják. Lehet, hogy később valami komoly dolog miatt kellene hiányozni, és pont jól jönne még az a néhány nap, amit korábban ellógott.

2010. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem értem miért nem értitek meg, hogy nem én vagyok. De ahogy gondoljátok.

Kedves 2.válaszoló: Én egy hétig nem tudok iskolába menni, mert kibicsaklott a bokám. (Ilyennel főleg nem hazudnék.) Szerda óta itthon vagyok. A legjobb barátnőm meg egyben az osztálytársam is. Mindenben számíthatunk egymásra. Így ezt a dolgot is elmondta.

Kedves 3.válaszoló: Köszönöm, hogy megértettél. Igen, segítettél. :)

2010. szept. 10. 11:53
 7/9 anonim válasza:

Hagyjad azokat, akik nem hiszik el, hogy nem te vagy. Már én is jártam így, hogy azt hitték egy bizonyos dologban, hogy én vagyok, pedig egyáltalán nem volt igaz. xD

Így van, ne játszadozzon a lógásokkal. Ha viszont észrevettél rajta valami szokatlan/furcsa dolgot, akkor még jelentheti azt is, hogy komolyabb probléma van vele, mint gondolnád (az írásaid alapján). Aki kötelességtudó, rendesen bejárt suliba, stb. az nem változik meg ennyire. Ez egy picit zavaros megfogalmazás lett, de gondolom érted. Jó, persze van olyan eset is, amikor ha valaki kitűnő tanuló is, mégis is "ellébecolhat" napokat. Én azért azt tanácsolom neked, hogy ezt a dolgot ne fújd fel annyira, mert ez még nem vészes. Mindenki bukik el valamiben. A barátnőd most ebben. De mindent kilehet küszöbölni, csak akarni kell.

Neked meg jobbulást! ;)

2010. szept. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
javítás: *ellébecol
2010. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én 5. óta eljátszom/játszottam a lógást minden héten.

He tényleg csak valami gondja volt akkor azt akár el is mondhatja az ofőjének v szüleinek (nem kell a problémáját, csak hogy gondja volt) és ezt hozta ki belőle. Ha tényleg be fog járni akkor meg semmi gond nem lesz..legalábbis nem kellene, attól függ milyen szigorú a suli.

2010. szept. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!