Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most nem szeretnék jelentke...

Ha most nem szeretnék jelentkezni egyetemre, mert nem vagyok biztos abban, hogy még miből tegyek emelt érettségit, van lehetőség pót felvételire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Idén 5. éven vagyok a sulimban, májusban érettségiztem. Eddig úgy volt, hogy magyarból szeretnék emelt érettségit tenni idén májusban, de több tanár és ismerősöm is lebeszélt róla, és így elbizonytalanodtam.. Gondolkodtam a történelmen is, de amennyire biztos voltam a magyarban úgy bizonytalanodtam el teljesen. Szeretnék egyetemre menni mindenképp.


Ha most nem is, de ha pl. októberben emelteznék, akkor van rá lehetőségem akkor egyetemre jelentkezni, vagy várjak vele jövőre? Sajnos nem nagyon vagyok otthon az ilyen témákban még..

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 31. 18:26
 1/5 A kérdező kommentje:
jav.: Rosszul tettem fel a kérdést, igazából az októberi érettségi miatt érdeklődöm :D bocsi ha esetleg rosszul fogalmaztam :c
2022. jan. 31. 18:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha októberben akarsz emelt érettségi vizsgát tenni akkor azzal már csak a következő felvételi eljárásban 2023.feb.15 tudsz jelentkezni,de ha tavasszal leérettségizel

az emelt vizsga 50000 ft lesz. Ha foksz oklevel is megfelelő neked akkor nem kell emelt érettségi és ugyanazon szak alapképzésre sem kell emelt ha megszerzed a foksz oklevelet.

2022. jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves #2!


kicsit kifejtenéd bővebben a válaszod? Mit takar ez a foksz oklevél? Ne haragudj, az az igazság, hogy nem hallottam még róla.

2022. jan. 31. 18:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetemen hirdetnek 4 féléves képzéseket, amik nem diplomás képzések, tehát középfokúak. Olyanok mint egy technikum, csak egyetemen.
2022. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, most már tisztában vagyok vele, pont ma is erről beszéltünk a suliban is :) de sajnos nem találtam ilyen képzést ahhoz a szakhoz, amerre szeretnék menni, így megpróbálok valami mást keresni, hátha találok olyat, ami megtetszik azért :( Köszönöm szépen a választ!
2022. febr. 3. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!