Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány éves korig jelentkeznél...

Hány éves korig jelentkeznél orvosira, ha az lett volna az álmod, csak eddig nem volt rá lehetőséged?

Figyelt kérdés

2018. máj. 1. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy konkrét életkorhoz köthető a "határ", sokkal inkább az adott személyiség és az adott élethelyzet függvénye - ha te vagy az a 26 éves, aki ezen gyötrődik, akkor a helyedben egészen egyértelműen belevágnék.
2018. máj. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem én vagyok, de olvastam róla is, igen. 26 évesen simán belevágnék. De én sajnos már 34 éves vagyok.

A pontjaim meg lennének hozzá, és imádok tanulni, de úgy érzem, ezzel már elkéstem. Vacillálok, hogy belefér-e még az életembe, vagy már a koromnál eleve elbukott a történet, nem is kell tovább gondolkodnom rajta.

2018. máj. 1. 11:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
99 éves korimig jelentkeznék ha az álmomat megvalósìthatom.
2018. máj. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A korodnál fogva nem bukott - persze azért attól is függ, milyen szakterület érdekel (mert vannak olyan szakterületek, ahol egy önkritikus orvos hamarabb visszavonul, meg van olyan is, ahol folyamatosan fejlesztett elméleti tudással bizonyos szinten addig foglalkozhatsz, amíg csak szellemileg bírod)
2018. máj. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a koromtól függne. Sokkal inkább attól,hogy van-e lehetőségem. Lenne-e rá pénzem, el tudnám-e magam tartani, vagy eltartana-e valaki addig, míg tanulok stb.

34 évesen sem vagy elkésve, de ha nincs már állami féléved, akkor alapból 1 millió/félév, plusz a könyvek, jegyzetek, eszközök, és mellette dolgozni nem fogsz tudni.

2018. máj. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gyerekekkel voltam itthon eddig, és évek óta itthonról dolgozom, kötetlen munkaidőben, stb. Szervezésben megoldható lenne. De kétségeim vannak, hogy időben mi fér bele, család mellett. De gondolom másnak is van családja, és nálunk segítség is sok van.
2018. máj. 1. 14:28
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

ha érzed magadban a kellő potenciált akkor biztos belevágnék a helyedben! Ha türelmes tudsz lenni az emberekkel és nem viszed be a családi dolgaidat (és az munkahelyit se haza) akkor biztos vagyok benne, hogy nem késő! :)

Nővérem 40 évesen lett óvónő, anyagi helyzete engedte volna.. de úgy érezte arra érett meg. Sok támadás érte, de látom rajt, hogy kivirult és annak ellenére, hogy sokkal többet dolgozik, mint eddig a gyárban ( mert egy pedagógusi pálya se semmi ezt halkan megjegyezném ) de lelkileg annyira szereti, hogy az lehet aki lenni akart. KÉRLEK VÁGJ BELE ÉS ÉLVEZD A SAJÁT ÉLETED! ♥ 19/l

2018. máj. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

22-23 max. És attól függ, mik voltak az okok, amiért nem végeztem el (más szak, gyerekvállalás vagy nem tudtam bekerülni az istennek sem, mert nem mindegy). Az orvosi egyetem és az orvosi lét egy életforma, amihez alkalmazkodni kell erőteljesen, ez fiatalon könnyebb. 30+-osan már nehezebben megy az alkalmazkodás. Még talán 25-30 között el lehet kezdeni, de ez már kivételesebb.


Egy évfolyamtársam volt, aki idősebben csinálta meg sikeresen (35-40 között), de ő informatikai cég feje/vállalkozó, volt rá pénze, nagyon intelligens is, és gyakorlatilag hobbiból csinálta meg. Már praktizál.


És most nagyon kérlek ne bántódj meg, ne vegyem el a kedvem, de a családanya szerepből orvosi pályára vágyódó esetekből én nem láttam még jó kimenetelűt... több ilyen évfolyamtársam is volt, néhány éves szenvedés után adták fel valahogy az első év végén, többszöri csúszka után. Az egyáltalán nem lehetetlen, hogy valaki gyerek mellett orvosit végezzen (több ilyen évfolyamtársam is volt), de 10+ év után visszaülni az iskolapadba és ilyen fokon alkalmazkodni egy speciális életvitelhez... Én nem hiszek benne.


De legyél te a kivétel és sikerüljön.

2018. máj. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nemrég hagytam abba a tanulást (idén februárban). 2 diplomám van és én is informatikával foglalkozom (saját cégem van) :) Ezen jót mosolyogtam. Ha a tipikus 2 gyerekes anyuka képe lebeg a szemed előtt, aki 15 éve nem ment iskola közelébe, akkor az nem én vagyok :)


Elsős SE-s órarendet hol találok? Látom a tárgyak listáját a sotepedia-n, de az időbeosztásra lennék kíváncsi, mettől-meddig vannak órák, stb.


Köszönöm a válaszokat! Elgondolkodom a dolgokon.

2018. máj. 2. 10:08
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
SE-set nem tudok adni, de debrecenit igen, ha érdekel. Igazából nem tudom mennyire különbözik ebben a két egyetem :D Itt Debrecenben nagyon változatos tud lenni, volt hogy reggel 8-tól estig bent voltam órákon, de volt olyan péntekem, amikor egy darab órám nem volt, vagy csak előadás. Szét tudják húzni nagyon, a gyakorlatok, szemináriumok meg ugye kötelezőek.
2018. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!