Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kereskedelem és marketing/nemz...

Kereskedelem és marketing/nemzetközi tanulmányok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén fogok egyetemre jelentkezni, és nem tudok dönteni e két szak között.


A kereskedelem és marketing szakmában el tudom magam képzelni, úgy gondolom, megfelelő szorgalommal lehetne izgalmas, változatos munkám. Főleg a marketing része érdekel egyébként. Viszont olvasgatva a tanterveket, a tárgyak legnagyobb része kiesik az érdeklődésemből, sok a matek, amiből nem tartom magam jónak, így félek, hogy nagyon ,,szenvedős" lenne, elmenne a motivációm.


A nemzetközi tanulmányokkal bizonyos szempontból fordított a helyzet: tetszik az órarend és hogy lehet nyelvet tanulni stb., úgy érzem jobban az én beállítottságomat tükrözi. Nem tudom viszont, milyen munkám lehetne ezzel a diplomával, ami változatos, kreativitást igényel.


Szerintetek hogy döntsek? Menjek ,,biztosra" a közgáz diplomával, vagy azt tanuljam, ami jobban érdekel, még akkor is, ha nem tudom hol dolgoznék vele?


Van esetleg esély rá, hogy átvesznek egyikről a másikra, ha meggondolom magam? (Úgy, hogy ne kelljen újra kezdenem az évet).


Illetve ha valaki az említett szakok valamelyikére jár(t), szívesen meghallgatnám a tapasztalatait (pl. munkalehetőségekkel) kapcsolatban. :)



2022. jan. 31. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javasolnám, hogy azt tanuld, ami tényleg érdekel, mert különben nagyon szenvedni fogsz. Az egyetemen lesz 3 éved kapcsolatokat építeni, nyelveket tanulni és a tanulási irányhoz illő szakmai gyakorlatot végezni.


Valószínűleg egyedül leszek ezzel a válasszal, itt gyakorin szeretettel illetik büfészak jelzővel a NT-t.

2022. jan. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedelem és marketinggel sokkal jobban a kilátások, de ha nem tudod elvégezni,akkor felesleges elkezdeni. Az NG nem a legjobb választás, de ha tetszik és úgy érzed tudod hasznosítani az ott tanultakat, akkor válaszd azt.
2022. febr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
NT*
2022. febr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!