Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing,...

Kereskedelem és marketing, nemzetközi tanulmányok vagy nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most fogok érettségizni, de elsősorban a KRE-re mennék jogi felsőfokú szakképzésre, mert egyrészt érdekel a jog - de nem olyan mélyen, mint a jogászoknál -, másrészt kell nekem az a két év... Nyáron teszem le a nyelvvizsgát, aztán emelt angol érettségizek és emelt történelem érettségizek. A két év alatt pedig elkezdem a franciát.


A két év után jelentkeznék ezekre a szakokra, csak nem tudom, melyik érné meg jobban... Mindhárom szak érdekel, de számomra fontos az is, hogy jól tudjak keresni vele Pesten.

(Nemzetközi tanulmányok: Pázmány, kereskedelem és marketing: BCE/BGE, nemzetközi gazdálkodás: BCE/BGE)



Örülnék pár hasznos tanácsnak, és várom a véleményeket! :)



2017. jan. 23. 19:28
 1/1 anonim válasza:

Ausztria - Wirtschaftrecht bachelor.

Persze, ez olyan szak, ahol magasabb idegennyelv tudás kell a B2-es angol vagy német szintnél.


De, ha érdekel a jog és a gazdaság is, akkor ezt ajánlom neked.


Ausztriában a felsőoktatás ingyenes, de ha fizetős szakra jársz akkor is olcsóbb, mint bármelyik magyar egyetem.



Az oktatás színvonalasabb,életszerűbb,gyakorlatiasabb.Ha Magyarországon akarsz dolgozni,osztrák diplomával, két kézzel fognak utánad nyúlni és versenyezni fognak ,ki tud magasabb fizetést adni.

2017. jan. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!