Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy osztjátok be az időtöket...

Hogy osztjátok be az időtöket az egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Utolsó éves egyetemista vagyok, és rengeteg dolog vár rám a félévben: nagyon sok tanulnivaló, a legnehezebb tárgyaim; szakdolgozat; államvizsga stb.

Akinek már van tapasztalata, esetleg tudna adni jó tippeket, hogy hogyan tudom hatékonyan beosztani az időmet, az egész félévemet, úgy, hogy sikeres legyen?


Vagy úgy egyébként, hogyan osztjátok be az időtöket, ha komolyabb megmérettetés, vizsga/államvizsga stb. előtt álltok?


Válaszokat előre is köszönöm.


(Korábbi évek másfajta hozzáállást, időbeosztást igényeltek, ezért szeretnék így az utolsó félévre segítséget kérni. Tudom, hogy nem tudjátok helyettem beosztani az időmet, ezért csak tippeket, ötleteket gyűjtök, hogy mások példáján keresztül mire érdemes figyelni stb.)



2022. febr. 4. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Így konkrétumok híján annyit tudok mondani, hogy hagyj bőven időt mindenre.

Pl. a szakdolgozatot ha elő van készítve, össze lehet dobni 2 hét alatt is, de ha már most megcsinálod 75-80%-ra, akkor "össze is érik", meg neked sem az utolsó hetekben kell bajlódnod vele meg remélni, hogy a konzulens időben el fogja olvasni még leadás előtt...

Vagy államvizsgára is döntsd el már jó előre, hogy miből fogsz tanulni, fusd át, hogy pl. van-e jó kidolgozott, ha van, akkor is ellenőrizd, hogy nem kell-e valahol kiegészítés stb. Ne az utolsó hetekben kelljen összevakarni, hogy honnan tanulj.

Nézd meg, mikor lesznek a zh-id, és előreláthatóan mikor lesznek lazább heteid, akkor készülj előre.

Nekem pl. ez egy elég kemény félév volt. Volt szigóm, amire már november elején elkezdtem tanulni, mert november közepétől sok volt a zh, nem lett volna már elég időm rá. Vagy én pl. már meg is csináltam a szakdogám (nekem is ez lesz az utolsó félévem), így egy gonddal kevesebb.

2022. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen szempontból felrúgtam azt a hagyományt, amit sokan javasoltak nekem is, hogy minden nap egy kicsit foglalkozzak a szakdogámmal.


A projekt jellegű feladataimat jellemzően hamar elkezdtem, mert nehéz felmérni, hogy mennyi idő megy bele, főleg ha teljesen ismeretlen terepről beszélünk sok kérdőjeles résszel... Így a szakdogám is az első napok egyikén már ötletelés (és pánik) tárgya volt, de jellemzően nem egyenletesen haladtam, volt a félév során 3-4 hétvége, amikor együltő helyemben 10 órát toltam végig miatta, az idő többi részében meg maximum publikációk absztraktját olvasgattam és az érdemesebb szakirodalmat gyűjtöttem össze magamnak, szóval semmi érdemleges.


Én nem bírok úgy dolgozni ilyesmivel, hogy nagy nehezen belezökkenek, rászánom magam, piszmogok 2 órát, aztán félredobom és a munkám jelentős része abból állt, hogy felvegyem újra a fonalat. Soha nem működött ez nálam, a féléves feladataimnál sem. Az működött, hogy felszívom magam egyszer-egyszer és akkor ami csak a fejemben van és amire csak van energiám, azt papírra vetem és összébbhúzom kicsit a vakfoltokat a "sztoriban". Csináltam hozzá egy gondolattérképet egy nagyobb lapra, a főbb cikkekkel, hogy mit hol kellene megemlíteni, mi hova lenne jó, így egy kicsit könnyebb volt számontartani, hogy hol áll a fejem, de alapvetően minél kevesebb megszakítás, annál jobb.


Záróvizsgára én jóval hamarabb kezdtem el készülni, mert nem volt normális kidolgozás, valami ment körbe, de már az első tételnél éreztem, hogy nekem abból nem lesz ötös feleletem, szóval a nyáron minden nap egy tételt kidolgoztam magamnak és akkor még volt jobban időm kíváncsiságból is utánaolvasni dolgoknak. De nem vagy elkésve egyáltalán, ha van egy valamilyen kidolgozás, azt is nézd át egyszer úgy, hogy mit tennél hozzá még, egyszer pedig, mikor megtanulod. Csinálj egy néhány kulcsszavas kis memot arról, hogy miről fogsz beszélni, ha esetleg azt húzod, ha időd engedi, próbáld el fejben, hogy mit mondanál a tételről (lehetőleg töltse ki a rendelkezésre álló időt).


A többi számonkérést meg úgy, ahogy addig. :) Nekem szoktak lenni ilyen "partynaptárjaim", amikbe beirkálom, hogy hanyadik heti anyagrésszel kellene foglalkoznom és hogy mikor vannak a számonkérések napjai, aztán abban színezgetem azt is, hogy mivel csúsztam meg, mivel becsültem túl magam. Az is segít kicsit egyben tartani a dolgokat. De azt is viszonylag hamar el szoktam kezdeni, mert út közben alakul ki, hogy mennyi idő szükséges erre-arra. Eleinte csak egy becslés van, ami amolyan legjobb esetet fed le, a leghamarabbi időpontot, mikor a végére érek a dolognak. De mindig közbejön kis ez, kis az, barátnő beesik, a délutáni pihiből este lesz, velem rendszeresen történnek ilyenek, úgyhogy bele van kalkulálva a káosz is már. 😂

2022. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)
2022. febr. 7. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!