Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány olyan négyjegyű, különböz...

Kerdezekcsak kérdése:

Hány olyan négyjegyű, különböző számjegyekből álló számot tudunk készíteni, amelynek mindegyik számjegye eleme az {1; 2; 3; 4; 5; 6; 7} halmaznak? b. Hány 4-gyel osztható hatjegyű szám alkotható az 1,2,3,4,5 számjegyekből?

Figyelt kérdés
matematika

2022. febr. 7. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:

a) 7*6*5*4

b) 5*5*5*5*1*1*5

2022. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A b)-nél nem értem a gondolatmenetet.


Ahhoz, hogy tudjuk, hogy hányféle szám lehet, azt kell tudnunk, hogy mikor osztható egy szám 4-gyel; akkor, amikor az utolsó két számjegyből alkotott szám is osztható 4-gyel. Például a 4165461346432 szám osztható 4-gyel, mert 32-re végződik, ami osztható 4-gyel.


Tehát azt kell megnéznünk, hogy hányfajta 4-gyel osztható szám lehet. Mivel nincs olyan sok lehtőség, ezért össze is lehet szedni; 12, 24, 32, 44, 52, tehát az utolsó két számjegyre összevontan lehet 5-féle számot írni.


A többi helyre tetszőleges számjegy mehet, tehát 5*5*5*5*5-féle 4-gyel osztható hatjegyű szám kreálható. Ami ugyanaz, ami az 1-es válasza, csak még mindig nem értem, hogy az az 1*1 miért van ott.

2022. febr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanezen logika mentén azért írtam oda, mert az utolsó két szám mindig fix 4-gyel oszthatóság esetén, tehát az 5*5*5*5*1*1 lefed egy olyan számot, ami osztható 4-gyel, és az általad is felírt 5 különböző lehetőség miatt még szoroztam 5-tel.
2022. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valami ilyesmire gondoltam én is, de azt nem kell külön dokumentálni, hogy az utolsó két helyre 1-1 lehetőség van, hogyha már alapból összevontuk az utolsó két helyet. Persze lehet, kinek milyen a gusztusa; én fölösleges túlbonyolításnak tartom.
2022. febr. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!