Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki megbukott BME Analízis 1...

Aki megbukott BME Analízis 1 tárgyból a vizsgakurzust vagy a rendes órákat vette fel? Melyik a célravezetőbb?

Figyelt kérdés
Elsőéves BME-s vegyészmérnök hallgató vagyok. Sajnos megbuktam az analízis vizsgán, a zhm viszont jó lett és az aláírás is megvan. A zh pontszám beleszámítódik a vizsgajegybe. Ha felvenném a rendes órákat újra kellene írnom a zht.

2022. febr. 10. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Hát ... a BMEn nem szerencsések a vizsgakurzusok, mert nem kötelező félév közben teljesítened és sajnos mindegy melyik félévben vagy mindig is sok kötelezettséged van, így a vizsgakurzusos tantárgy picit mindig utolsó helyen fog állni, mert "Arra majd csak 6-7 hét múlva kell készülnöm" és végül nem marad időd készülni.


Persze, nem garantált, hogy ez lesz sőt jól meg lehet oldani, de számomra sokkal nehezebb volt hasonlóan matekos tárgyat megcsinálni BMEn vizsgakurzuson.


Ahoz, hogy felvedd a tantárgyat újból meg azt hiszem valamilyen kérvény kell, nem?

2022. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem nem kellett semmiféle kérvény, fel tudtam venni a vizsgakurzust is és az órákat is szabadon. Lehet akkor felveszem az órákat újra, nem tudom mennyire készülnék fel magamtól, ha nem járnék rendszeresen be órákra.

Köszönöm a segítséget! :))

2022. febr. 11. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár nem matekból jártam vizsgakurzusra, hanem villenergből, de én imádtam. Nem megbuktam belőle, más okból kellett csúsztatnom, ki is hagytam egy teljes évet az egyetemen. Szóval, hiába mentek jól a dolgok egyenesben (zh, kiszh-k), 0-ról kellett újratanulnom. Vizsgaidőszakban elővettem, kb egy hetet készültem wikiről meg a diákból. 4-es lett, ami nekem teljesen megfelelt (beágyos voltam). Nekem nagyon bejött így, hogy csak vizsga volt. Félév közben nem sok időm lett volna amúgy sem zh-zni, pláne gyakorlatokra járni. Meg ugye kereszten nem is lett volna, de ha mégis, akkor se jutott volna eszembe nem vizsgakurzust felvenni. Szóval nem lehetetlen a vizsgakurzus, bőven van anyag hozzá neten!


Amúgy meg gyakorlatokra, előadásokra akkor is bejárhatsz, ha csak vizsgakurzuson vagy.

2022. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Nehéz a matek.
2022. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!