Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira/fogorvosira a két...

Orvosira/fogorvosira a két emelt duplázása vagy a hagyományos mindent bele-módszer a népszerűbb, célravezetőbb?

Figyelt kérdés

Igaz még csak 16 vagyok, most fogok 11-be menni, és biosz-kémia faktos leszek. Inkább feküdjek rá az összes többi tárgyra, vagy csak a két tárgyat tanuljam nagyon? Mit javasoltok?


van egy nagyon jó kémiatanárom, tanulok is, de az előbb belenéztem egy emelt kémia érettségibe, és leesett az állam, olyan sok ismeretlen dolog volt még:(



2016. jún. 10. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nem érdemes ez alapján készülni. a legtisztább,hogyha becsületesen készülsz a többi tárgyból is és a jegyeidre is figyelsz(pontvivő tárgyak).

sajnos tudok olyat,aki arra alapozta a dolgot,hogy majd duplázással felveszik. pár ponttal lecsúszott. ha a többi érettségije meg a jegyei egy picivel jobbak,simán bent lett volna.

a matek nem hiszem,hogy nagy kihívás hogyha reál beállítottságú vagy. nyelv úgyis kell az egyetem miatt(nyelvvizsga). érettségi könnyebb mint a nyelvvizsga.

magyar írásbelire kb semmit nem kell készülni.szóbelire megtanulsz 20-20 tételt és ennyi.

töriből érdemes a tételeket megtanulni az írásbelire. nagy segítség lesz az esszéknél. meg ha a 4 évben tanulgattál töri órára,akkor az is jól fog menni.

nagyjából ennyi..szerintem megéri a többi tárgyat is komolyan venni, nehogy azon múljon a dolog.

de persze biosz/kémiára tanulj a legtöbbet. főleg kémiára. csak a többit se hanyagold el nagyon.

2016. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább készülj becsülettel mindenből. Két tárgyat nagyon könnyű elrontani, ha meg nincs mellette semmi más, akkor esélytelen a bekerülés.
2016. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj rendesen minden erettségi tantárgyat, mert nagyon kell az év végi eredményekért járó max. pont. (100). Sokkal jobb eredményt lehet elérni, ha a tanulmányi pontokat viszed (évvégi eredmények+érettségik átlaga), mint duplázással. A duplázást általában azok szeretnek beszámítani, akiknek nem lettek jók az év végi eredmények. Így van még egy "utolsó esély", hogy bejussanak. Gondolj bele, azokkal kell versenyezni, akik 100 pontot vittek, és csinálnak egy 90%-os érettségi átlagot! Ez maga 190 pont! Ezt mennyivel könnyebb elérni, mint írni két 95%-os érettségit! Tanulj mindenképpen!
2016. jún. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozott pontokkal sokkal könnyebb bekerülni, mint duplázással. A duplázás vészmegoldás és sokkal kockázatosabb is - az emelt érettségin minden pontnyi hiba duplán számít, és nincs javítási lehetőséged, ha épp az a feladatlap nem megy (annyira), akkor évet veszítesz.

Pontduplázással kb. két 80%-os emelt kell, míg ha tudsz vinni 180 pontot a középiskolából, akkor két 70%-os is elég, amit azért sokkal könnyebb elérni. Így nyugodtabban várhatod az emelt érettségiket, mert nem akkora a tétjük.

2016. jún. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

amúgy azok szoktak duplázásra hajtani,akik már korábbi években érettségiztek és most döntöttek arra,hogy ők tovább akarnak tanulni,leteszik a biosz-kémia emeltet. és ugye nekik nincs más választásuk,hogyha a többi érettségi anno rossz lett.

nem egyszerű így. én nem alapoznék a duplázásra.

akinek orvosira alkalmas agya van,jól tud tanulni,annak kétlem,hogy az a 4 érettségi tárgy olyan lehetetlen kihívás lenne.. persze biztos nem érdekel annyira a töri meg a magyar,hogyha orvosira készülsz..de azt a pár tételt be lehet nyalni. később sokkal nagyobb anyagmennyiséget kell megtanulnod. úgyhogy nem szabad,hogy kifogjon rajtad az a 20-20tétel . készülj a többire is. később megköszönöd ! :)

2016. jún. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Máris megköszönöm, sokat segítettetek:)
2016. jún. 11. 17:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét módszerrel be lehet kerülni szerintem. Én speciel olyan orvosist ismerek, aki tanulmányi+érettségi ponttal került be, ugyanakkor kiemelkedőnek mesze nem nevezhető biosszal, és kémiával. 414 pontja volt, ponthatár 383 volt anno Pécsen. Jegyekből max pontja volt, érettségijei magyar k:93, matek k:87 töri k:95(!!!) német k.85 biosz e:70 kémia e:58, ez 186 tanulmányi pont, amiért azért szerintem már szintén igencsak meg kell küzdeni, főleg egy jó gimiben, és a 95% töri, és 93% magyar jogra jelentkezőknél is figyelemre méltó, még középszinten is...Szóval neki bejött a tanulmányi pont, de valószínűleg ha azt az energiát, amit a matek kémia számításokhoz nem szükséges részeire, a magyarra, meg a törire szánt, is a bioszra, és kémiára szánja, valószínűleg jobb eredményt csinált volna ezekből is... Ha mondjuk kémiából csinált volna 70-et, bioszból meg 87-et, akkor ugyanitt tart...Ha mondjuk 440 a cél(SOTE-ra kb. ennyi kéne), akkor az egy 80% kémia, és 90% biosz, de akkor, a törit, magyart, és a matek kémia számításokhoz nem szükséges részeit akár le is sz@rhatod(A nyelvet felvételitől függetlenül sem kéne...)190 tanulmányi ponttal, ami már tényleg nagyon komoly, elég egy 70% kémia, és 80% biosz. Döntsd el melyik a könnyebb...


Én nem orvosira, hanem jogra jelentkeztem, és én is duplázással lecsúsztam egy kevéssel, de nem a duplázást okolom, hanem hogy igazából a két tárgyra is készülhettem volna jobban is, és csináltam két piti hibát is, de ennyi erővel lemaradhattam volna tanulmányi ponttal is egy kevéssel, nem ez volt a baj. Matek kettessel nálam magától értetődő volt, hogy csak a töri, és a magyar számít, és lehet mondani, hogy matekból is tanulok rendesen négy évig, meg még föciből is jobban 10-ben, akkor felvesznek tanulmányi ponttal, de ennyi erővel azt az időt, és energiát, amit a matekra nem szántam, szánhattam volna még pluszban a törire is.:)Szóval szerintem nem ez a lényeg.


Összességében szerintem nagyjából mindkét módszer sikeres lehet, de egyikkel sem fogod megúszni az erőfeszítéseket.:)Azt javaslom, hogy 11-ben azért próbálj még mindenre odafigyelni, illetve Te tudod, hogy amúgy milyen jegyeid szoktak lenni a lényeges tárgyakból. Ha eddig is minden tanulmányi pont tárgyadból ötösöd volt, és 11-ben is így lesz, akkor maradjon is így, ha viszont valamelyikkel, vagy többel is nagyon hadilábon állsz, és látod előre, hogy a tanulmányi pont úgysem nagyon fog összejönni megfelelőre, akkor viszont semmiképp ne ess kétségbe, akkor nyomasd maximálisan a felvételi tárgyakat.

2016. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az való igaz, hogy duplázás esetén nagyobb a szerepe a szerencsének, nagyobb a kockázat, mert kevesebb lábon állsz. De adott esetben könnyebb is lehet, ha a többivel nem foglalkozol. Ha mindenre rendesen készülni akarsz, lehet, hogy összességében többet fogsz tanulni ugyanazért a pontszámért, viszont több lábon állsz.
2016. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!