Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem megy a verstanulás! Mit...

Nem megy a verstanulás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg 2 órája tanulok egy eszméletlen rövid verset holnapra.És konkrétan semmit nem vagyok képes megjegyezni belőle.Eddig is voltak problémáim a versekkel, amik fölött ugyanúgy órákat töltöttem el.Próbáltam több praktikát de nem jöttek be.Mit tudnék csinálni, hogy jobban menjen?

2022. febr. 16. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Haladj soronként.

Ha az első sor megy, akkor a második, aztán a kettő együtt. Ha megy, akkor a harmadik, és a három együtt.

2022. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy milyen versről van szó.


A leghatékonyabb tanulási mód az, hogy hallgatod a verset, közben a szemeddel követed a szöveget. Sokkal hamarabb meg lehet így tanulni egy verset, mint az #1--es tippjével.


Sok vers fent van Youtube-on, nevesebbnél nevesebb színészek előadásában. Ha esetleg ez a vers pont nem lenne fent, akkor mondd fel magadnak felvételre, és azt hallgasd. Vagy ha a saját hangod nem szereted, akkor mondasd fel valakivel.

2022. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem tudod megtanulni, mert gyenge a képzelőerőd.


Sajnos a tik tok, netflix, sz. játékok miatt folyamatosan romlik az emberek vizuális memóriája, képzelőereje.

2022. febr. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én annak idején szavanként haladtam, hogy menjenek egymás után szó szerint, majd a sort egyben újra, és úgy haladtam tovább a következő sorra, hogy az előző sorhoz hozzáraktam a második sor első, majd másik szavát, és mindig egyben haladtam tovább. De úgy is lehet, hogy szóról szóra, majd egyben soronként megtanulod, és a végén próbálod meg egyben az egészet, amikor már elvben minden szót tudsz. Esetleg próbáld meg értelmezni a verset, nézd meg, hogy van-e valamilyen következetesség, pl. az első sor az alkonyat, majd a második sor az éjjel, a harmadik a reggellel kapcsolatos kifejezéseket tartalmazza, hogyan tudod értelemben és képi világban összekötni a gondolatokat. Én volt, hogy szavak fölé/sorok mellé néha rajzolgattam, és úgy könnyebb volt tanulnom, de azért ez ritka volt. Én sem voltam soha egy nagy verses, pedig az irodalmat nagyon szerettem és nagyon jól is ment, de a versekkel meggyűlt a bajom nekem is. Fő a kitartás, és hogy szerintem tényleg mindent tegyél el, kapcsolj ki, mert a vershez kifejezetten nagy koncentrálás kell.
2022. febr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!