Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor írtátok meg a szakdolgoz...

Mikor írtátok meg a szakdolgozatotokat?

Figyelt kérdés
Április 11-ig kell leadni a szakdolgozatot, de még sehol nem vagyok vele, mert eddig nem tudtam rá időt fordítani. Annyi mindent kell(ett) csinálni az óráimra (csak szemináriumom volt az előző és a mostani félévben is, minden egyes órára kell(ett) csinálnunk valamit, de még a vizsgaidőszakban is a beadandókat írtam), hogy még azt is alig bírom, nemhogy még pluszban a szakdogát is. Pedig muszáj lesz valahogyan összehozni, mert már így is csúsztam és szeretnék továbbtanulni mesterképzésen, tehát nem szeretném még tovább húzni. Szerencsére annyira nem vészes a témám, “csak” forrásokat kell hozzá olvasni, feldolgozni és ugye írni (tehát nincsen kísérlet, kérdőív stb.), de így is elég időigényes és aggódok miatta. Nem tudom mikor kellene, mikor tudnék vele foglalkozni. Ti hogysn csináltátok?
2022. febr. 17. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem utolsó félévben egy db tárgyam volt szakdoga nélkül, +heti 40 órában gyakornok voltam.

Fokozatosan haladtam, napról napra, konzekvensen, nagyjából 1 hónap alatt írtam meg. Mármint az utolsó egy hónapban, a leadási határidő hétfő volt és még szombaton nem volt "tökéletes", aznap reggel nyomtattam ki és köttettem be.

2022. febr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

November 3. volt a beadási határidő.


Augusztus végén kezdten el dolgozni rajta és elég lazán haladtam vele. Mellette heti 32/40 órát gyakornokoskodtam egy irodában. Az utolsó 2,5 és 3 hétben kapcsoltam rá nagyon a munkára (szerencsére a munkahelyem is rugalmas volt, nem mentem pár napot dolgozni se).

Így utólag visszagondolva, jobban is beoszthattam volna az időmet. Kemény volt az utolsó két hét, hajnalban kelltem és éjjeli 1-ig dolgoztam rajta. Semmi másra nem volt idő. Jól sikerült, 5-ös lett és a védésem is 5-ös lett. Érdemes beosztani a munkát, felmérni az időigényét a munkának.

2022. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó félévemben csak a szakdolgozattal kellett foglalkoznom (meg részmunkaidőben dolgoztam). Május vége volt a határidő, február elején kezdtem el. Ne azért halogasd, ert félsz tőle, egyszerűen kezdd el. Írj egy ütemtervet, melyik nap mennyi időt szánsz csak erre, és rajta.
2022. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mérnökként egy tervezést csináltam, azután hogy az nyers formában kész lett magát a szakdogát két hét alatt írtam meg. Nem életem legjobb munkája lett, kicsit összecsapva, de 5-öst kaptam rá.

A géptervezésen egyébként többet dolgoztam előtte, így nyilván mire oda jutottam hogy a dolgozatot írom, már nagy vonalakban tudtam hogy az "érdemi" részben mi lesz leírva. Az viszont sokat rátett hogy műszaki rajzokat is kellett készíteni, ami nem 2 perc.

És persze ez a két hét úgy értendő hogy csak erről szólt az életem, nem dolgoztam mellette, egyetemre akkor már csak heti fél napot kellett bemenni, vizsgákra nem kellett készülni. Szóval a két hét alatt átlagban legalább naponta 8 órát foglalkoztam a szakdolgozattal.

2022. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem is magától a szakdolgozattól félek, hanem inkább attól, hogy hogyan tudnám beosztani az időmet. Ebben a félévben 6 tárgyam van és mindegyikre óráról órára készülnöm kell, illetve mellette vannak ugye zh-k, prezentációk, félév végi beadandók. Ezeket is nehezen osztom be, nem tudom mikor tudnék még a szakdolgozatra is fókuszálni. Eddig ilyen lopott órákban próbáltam pl. két óra között, elalvás előtt, vonaton stb., de nem tudok így megfelelően koncentrálni és gondolkozni. Legalábbis azt érzem, hogy jobb lenne, ha több időt tudnék rászánni egyszerre, egyhuzamban.

2022. febr. 17. 15:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem jövő ősszel kell leadni (1,5 év múlva kb), de most kellett témát választani. Mivel érdekel a téma és a konzulensem is jófej, így már most elkezdtem, hogy a kutatásra és a részletes feldolgozásra a lehető legtöbb idő maradjon. Jövő nyáron már köttetném, hogy az utolsó államvizsgás félévnek már úgy induljak neki, hogy készen van, csak be kell adni. Igyekszek előre gondolkodni, szóval az utolsó félévemből már előre fel fogok venni tárgyakat, mert az államvizsga miatt lesz elég gyomoridegem amúgy is, nem hiányzik emellé még egy vizsgaidőszak is.
2022. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!