Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a szakdolg...

Hogyan kezdjek neki a szakdolgozatom megírásának,ha már van témám és konzulensem is?

Figyelt kérdés
Az egyetemen a tanáraink és a konzulensem nem túl segítőkészek ezzel kapcsolatban, soha nem írtam még szakdolgozatot és teljes a sötétség számomra a témában. A neten olvasgattam róla, de nem tudom hogyan kéne elkezdeni, haladni vele, kutatni stb. Nagyon nagy segítség lenne, ha valaki röviden elmagyarázná, hogy hogyan kéne haladnom vele és milyen szempontok alapján. A kutatási rész az, ami számámra leginkább homály.

2022. febr. 17. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Google scholart megnyit és a témát érintő kulcsszavakra keress rá. Szedj össze minden cikket, ami releváns lehet a cím és az absztrakt alapján.


Utána megnyitod a teljes cikkeket sci-hub segítségével, majd írsz egy 3-20 oldalas összefoglalót arról, hogy az általad vizsgált témának milyen múltja van a tudományos életben, ki hogyan kutatta, mik az esetleges problémák, nem vizsgált kérdések, mi az, amit te vizsgált, miben más ez azoktól és miért hasznos.


Ezzel nagyjából megvan a szakirodalmi bevezető.


Mondjuk amit írtam, főleg természettudományi területen állja meg a helyét. Ilyen irodalmi meg akármi dolgokban nem tudok segíteni.

2022. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit te vizsgálsz*
2022. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
Milyen szakon vagy?
2022. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!