Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen átlagot kell tartani...

Milyen átlagot kell tartani egyetemen, hogy államin maradjon az ember, ne kerüljön át önköltségesre?

Figyelt kérdés

2022. febr. 22. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Változik képzési területenként. De nem csak elvárt átlag van, hanem kreditszám is.
2022. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
kérdezd meg a to-n, biztosan 4 felett kell lenned, sőt.
2022. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
2. Rosszul tudod!
2022. febr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

ha vhol 4, 00 átlag alatt nem basznak át önköltségesre, az nem i nívós egyetem.

nekem 4,76 volt az átlagom, és ezt s kevésnek éreztem.

2022. febr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
4. Hát egy semmilyen képzésnél tényleg kevés az ilyen átlag.
2022. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Reál szakokon 3.0, humán szakokon 3.5 általában. Kivéve Pl Corvinus, mert ott teljesen más a rendszer, nem is állami, hanem valami más nevű ösztöndíj van.


Az, hogy mikor maradsz bent és a jó átlag nem ugyanaz. Én TTK-n vagyok, 4.5 felett gondolom jónak az álagot (és a KKI-t is), de ugyanúgy államin marad bárki, aki eléri a 3.0-t. (És persze az évi 32 kreditet)


BME-n, ELTE-n SZTE-n, se sehol (amiről tudok) nem tesznek át 4.0-val. Orvosokat sem, mérnököket, senkit.

2022. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

SZTE-n 3,5 kell minden karon, kivéve a bölcsészeknek, nekik 4,00. Ezen kívűl még 36 kreditet ke teljesíteni két félév alatt.

Azért ezt igazán nem lehetetlen teljesíteni.

2022. febr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

SZTE neptunüzenet a jövő nyári átsorolásról (részlet)


"2. Ha a 2016/2017. tanév első félévében vagy azután kezdte meg a tanulmányait (ekkor vagy ezt követően induló képzésre iratkozott be), úgy két feltételnek együttesen kell megfelelnie ahhoz, hogy ne sorolják át önköltségessé: az utolsó két bejelentkezett félévében legalább 36 kreditet teljesítenie ÉS el kell érnie a kormányrendeletben meghatározott, az utolsó két aktív félévére vonatkozó halmozott (összesített) súlyozott tanulmányi átlagot.


A 2022. nyári átsorolás esetén az elvárt minimális két féléves halmozott (összesített) súlyozott tanulmányi átlag az alábbi:

– „humán” szakokon: 3,50 (azaz, amelyek a bölcsészettudomány, művészet, művészetközvetítő, pedagógusképzés, sporttudomány és társadalomtudomány képzési területbe vannak sorolva);

– „reál” szakokon: 3,00 (azaz, amelyek az agrár, gazdaságtudományok, informatika, jogi, államtudományi műszaki, orvos- és egészségtudományi, illetve természettudományi képzési területhez tartoznak)."

2022. febr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!