Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elérni, hogy az 5...

Hogy tudnám elérni, hogy az 5 éves fiam elkezdjen olvasni?

Figyelt kérdés

A lányom ekkor már tökéletesen olvasott. Egyszer leült, és elkezdett nézegetni egy könyvet, és felolvasott belőle egy szót, aztán az újságomból is tökéletesen felolvasott egy cikket.


A fiam viszont semmilyen körben nem érdeklődik ez iránt. Elővettem a lányom elsős olvasási könyveit, majd bepróbálkozom azzal, de valami egyéb tanácsot ha tudnak adni?


Köszönöm


2010. szept. 12. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is 5 évesen tanultam meg olvasni, nézegettem a könyveket stb...úgy mint a lányod. A fiaddal kapcsolatban annyit, hogyha nem érdekli akkor ne erőltesd meg megutálhatja az olvasás egy életre. Tegyél ki persze könyveket, üljetek le és forgassátok együtt is de ha nem érdeklik a betűk akkor pihentesd a dolgot egy darabig.


Majd a suliban megtanulja(nem lesz hátránya belőle, ha nem tud már most olvasni, legalább nem fog unatkozni elsőben) és akkor segíts még neki otthon:)


L/18(egy leendő pedagógus)

2010. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én ilyen idős koromban szerettem volna olvasni, meg is kértem az akkor 3. osztályos unokatestvéremet, hogy tanítson meg, de nem ment... nem ismertem a betűket, egyszerűen ő nem tudott megtanítani... Viszont elsőben nagyon szépen tudtam már olvasni, semmi hátrányom nem volt belőle. Szerintem nem kell erőltetni, 5 éves, tehát még óvodás korú... majd ha bekerül az iskolába, mást nem tud csinálni, meg kell tanulnia. Én inkább ahhoz szoktatnám hozzá szép lassan, hogy bizony lesznek kötelességei, persze játékos módon, így nem fogja megviselni az iskola :)


17/F

2010. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy úgy fog tűnni, de nem bunkóságból írom, de azért van az első osztály, hogy ott tanuljanak meg a gyerekek olvasni.
2010. szept. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Mi a fenének kéne egy ötévest olvastatni? Szerinted mért hatéves korban, de inkább később kezdik az iskolát? A fiad nem a lányod! A fiad viszont garantáltan jobban focizik, mint a lányod! (És nem bepróbálkozni, ilyen szó nincs, hanem megpróbálkozni.)
2010. szept. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne piszkáld már azt a szerencsétlen gyereket! Elég lesz neki általános iskolában megtanulni olvasni! Így is, nagyon hülye rendszer, hogy decemberre már tudniuk kell olvasni az elsősöknek. Nem lenne ennyi diszes, meg nem értően olvasó gyerek, ha mind a 10 hónap rendelkezésre állna az olvasás és írás megtanulásához!
2010. szept. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó... én anno (12 éve), elsős koromban, szépen megtanultam olvasni (6 évesen) 10 hónap alatt, viszont ez nem mondható el mindenkiről... sok olyan osztálytársam van (érettségi előtt állunk), aki nem tud értően olvasni, még magyarul sem... gimnáziumi osztály... hála, hogy 2-es átlaggal mehet valaki gimibe...
2010. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert a tanítónénid normális volt. A miénk egy elmebeteg volt, és a tanítók többsége már pályakézdés után 2-3 évvel is idegroncs. Nem, hogy még 30 év múlva.
2010. szept. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!