Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik tárgy volt a kedvenced...

Melyik tárgy volt a kedvenced középiskolában? Sikerült olyan szakmát választanod, ahol azzal foglalkozhatsz?

Figyelt kérdés
Még mindig tartod magad ahhoz, hogy az érdekel a legjobban a többi tudományághoz képest?

2022. márc. 9. 08:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, jelenleg abban dolgozok, még mindig szeretem
Igen, jelenleg is abban dolgozok, de már nem szeretem annyira, mint régebben
Még tanulok, olyan szakon vagyok, ahol hasonlót tanulok, mint ami a kedvenc tárgyam volt
Még tanulok, de mást, mint ami a kedvenc tárgyam volt.
Nem tanultam tovább, magasabb szinten már nem érdekel az a tárgy
Nem tanultam tovább, mert közben máshogy alakult az élet (nem volt rá lehetőségem)
Nem volt kifejezetten kedvenc tárgyam
Szerettem volna azzal foglalkozni, de nem sikerült, még meg fogom próbálni
Szerettem volna azzal foglalkozni, de már nem fogok hozzá
26 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyar nyelv és irodalom, igen, ezen a területen dolgozoM!
2022. márc. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb tárgyam gyerettem, igazán a biosz volt a kedvencem. A második helyes versenyzők a matek, a kémia és a magyar voltak.


Egyetemen is bioszosabb irányba tanultam először, mert féltem kicsit a matekosabb szakoktól (még jó matekosként is befosattak, hogy jaj de nehéz az egyetemi matek a középiskolaihoz képest, ezt csak érteni kell, oda meg már komoly képességek kellenek blabla, illetve nem is emelteztem matekból). Szerettem, de sok lehetőséget önmagában nem adott itthon (külföldön van rá kereslet jobban), úgyhogy végül beadtam a derekam és a jelentkezésem egy műszaki képzésre, miután lediplomáztam, amivel úgy voltam, hogy nem jön rosszul a korábbi végzettségemhez sem és ha egy kis szerencsém van, tudok bioszos területen ténykedni utána azzal is jó (jobb) pénzért.


Jelenleg informatikai területen dolgozom, banki közegben, de olyan pozícióban, amivel tudnék menni orvosi területre is, bioinformatikai vagy képalkotással kapcsolatos projektekre is. Ez még egy kicsit várat magára, mert jelenleg is tanulom a szakma ezen részét.


Összességében elégedett vagyok, sokat változott azóta az elképzelésem is az álommunkámról, illetve több területet és több munkakört is megismertem, mint amire gimisként egyáltalán gondoltam.

2022. márc. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A biológiát meg a kémiát kedveltem, mindig is kísérletező kedvű voltam. Dolgoztam is ilyen szakterületen, ahol voltak sikereim, de anyagilag nem ez hozta a legtöbb pénzt a konyhára, hanem az amit ugyan kedveltem, de soha intézményes keretek között nem tanultam és csak hobbiként, dilettánsként foglalkoztam vele.
2022. márc. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Földrajz, történelem. Földrajz-történelem tanárira is mentem, bár nem tanárként helyezkedtem el, mert kb éhen is halnék abból a pénzből.
2022. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4. Kifelejtettem, jelenleg kamionosként tevékenykedem.
2022. márc. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is műszaki képzésre járok, és amiket itt tanulunk, olyanokat nem tanítottak a középsuliban. Persze van benne egy kis matek, meg fizika, de már minden más. Szóval nem azt tanulom, ami a kedvenc tárgyam volt a gimiben (biosz), de szeretem a szakom.
2022. márc. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc tárgyam a matek volt mindigis. Hatalmas meglepetés: matek szakon tanulok tovább, phd-ig meg sem állok. Amúgy dolgozom is matematikusként.

Persze, még mindig messze a matek érdekel a legjobban.

2022. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Egyik tárgyat sem szerettem már szakközépiskolában, de jól tanultam.

Végül csak 40 után szereztem diplomát teljesen más területen, ahol 27 éves korom óta dolgoztam.

2022. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a történelem és a biosz volt a két kedvenc tárgyam a gimiben, amikben megjelenik az ember. Szociális szférában találtam meg a helyem, ugyan a munkám során a középiskolai tananyagból semmit nem használok, de mégis kapcsolódik hozzá :)
2022. márc. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!