Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? A gyereknek...

Kinek van igaza? A gyereknek vagy a tanárnak?

Figyelt kérdés

A lányom földrajzból pótló témazárót írt töriből. Volt esszé is benne. Ő és az egyik barátnője, aki a padsorban mögötte ül, lefotózták az egyik osztálytársuk vázlatát és megtanulták.

A tanár amikor kijavította a témazárókat, ráírt a lányom és a barátnője dolgozatára 2 200%-os 1-est és be is írta a krétába, mondván hogy nem létezik olyan, hogy két ember ugyanúgy gondolkodik, szó szerint ugyanazt írja le. Aminek ugye semmi logikája, mert ha egymásról másolták volna, akkor egyik se lenne olyan hülye, hogy 100%-ban lemásolja ugyanazt, amit a másik ír, hanem megváltoztatnák azt. Másodsorban meg nem egymás mellett ültek, a tanár szétültette őket, mind a négy tanuló az első padsorban írta, egy tanuló (a lányom barátnője, akivel egyezett az esszés feladat) a tanári asztal mögötti asztalnál ült.

Amikor ezt elmondta a tanár, elmondta neki a lányom, a barátnője és az osztály többi tanulója is, aki akkor ott volt, hogy így ültek, és mutatták a füzetüket, hogy ott is ugyanaz volt leírva, és az osztálytársuk adta meg nekik. Erre elkezdett kiabálni velük a tanár, mire a lányom visszakiabált, a tanár azt mondta neki, hogy kuss, és azt mondta, hogy mindig a tanáré az utolsó szó. A lányom elsírta magát és kiment az óráról.

A tanár beírta neki a 3. 200%-os egyest, mert letagadta, hogy egymásnak segítettek a dolgozatban (olyan szinten, hogy egymásról másolták).

Egy jegyet 3x írt be neki a tanár. Ráadásul duplajegyet ér mindhárom jegy. Ez jogos? Ha panaszt teszek az igazgatónál, akkor történik érdemi változás, vagy csak rontok a helyzeten?


2022. márc. 10. 17:07
A kérdező szavazást indított:
A lányodnak van igaza
A tanárnak van igaza
31 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Most ezt ugye nem komolyan kerdezed? Egyértelműen a tanárnak van igaza.
2022. márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
57%

A gyereknek. Az, hogy ugyanazt tanulták meg szóról szóra, még nem jelenti azt, hogy puskáztak, vagy segítettek egymásnak, páros munkában csinálták meg a témazárót. Az meg, hogy egy tz-t 3x is beír, az meg már hab a tortán. Amúgy alapjáraton hányas lett a tz-je a kislánynak?


Én is másoltam már másról leckét, dolgozatot, és ilyenkor nagyon ügyeltem arra, hogy úgy írjam le, hogy ne legyen feltűnő, és ezzel mindenki írja. Hol ott a logika, hogy egymásról másolták? Senki nem olyan hülye, hogy szó szerint ugyanazt lemásolja! Ráadásul nem is egy helyen ültek akkor ezek szerint.

2022. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Jártam így anno gimiben. Szószerint bemagoltam a neten elérhető vázlatot, és azt írtam a dolgozatba (fejből!). A tanár mindig utána nézett, hogy a netről van e amit írtunk, és adott egy 1-est, meg odaírta az oldal linkjét ahonnan a szöveg származik.

Szar, de nem lehet mit tenni, mert ezt nem lehet bizonyítani sajnos.

2022. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
66%

Komolyan a tanárnak van igaza a többség szerint? 3x beír egy 200%-os jegyet, meggyanusít 2 tanulót, hogy együtt csinálták meg a tz-t, ami lehet 4-es volt. A többi tanuló is mondta, hogy hogy ültek, nyilván a tanár összetéveszthette, mert ahogy a kérdező is írta, a két lány egymás háta mögött ül, de miután mondták neki mi volt, még akkor is a tanárnak állt feljebb.

Vagy az a bajotok, hogy a régi kommunista viselkedéssel szemben a lány "visszaszólt" a tanárnak?


Ha igazságtalansággal vádolnának titeket, ti gondolom lesütitek a szemeteket, és bocsánatot kértek a főnökötöktől. Ugye jól gondolom?

2022. márc. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
38%
Az a baj h nyilván ugyan azt leírta a 2 lány mint az osztálytárs. Szóról szóra. Egyértelmű h nem önálló gondolatmenet. Márpedig az esszé lényege az hogy a SAJÁT szavaival mondja el.
2022. márc. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha tanár lennék, nyilván ismerem az adott diákot, hogy mennyire megbízható, általában milyen jegyeket produkál. Szükség esetén a dolgozatosztáskor azonnal szóban váratlanul kikérdezném az esszé témájával kapcsolatban.
2022. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
85%

1. én megmondtam volna a tanárnak, hogy bármikor felmondom, amit leírtam a dolgozatban, hiszen nem másoltam. Ugye?

2. akárkinek is van igaza, tanárral nem kiabálunk. Egy kis tisztelet kellene, még ha igazságtalannak is érezzük a helyzetet. Ezzel nem javított a lányod, csak kiharcolt még egy egyest. De ilyen mentalitással gondok lesznek majd a munkahelyeken, mert ugye sok helyen vannak “hülye” főnökök.

2022. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Én kiállnék a gyerekem mellett és hivatalos panaszt tennék. Ha másért nem is, de a 3. beírt jegyért csak azért, mert a magatartása nem tetszett a tanárnak, ne adjon tárgyra jegyet. És azt gondolom, az a kuss sem igazán helyénvaló.
2022. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

"A lányom földrajzból pótló témazárót írt töriből"


Ha még azt sem tudta eldönteni, hogy melyik tantárgyból írt dolgozatot, akkor egyértelműen a tanárnak van igaza.


Egyébként az esszé nem arról szól, hogy más munkáját lemásolom és bemagolom.

2022. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem igaza van a tanárnak, hogy ha ugyanazt írták, az nyilván nem önálló gondolatmenet, hiszen nem a saját gondolataikat írták le.


Viszont a 2 db duplaegyes szerintem szintén erős túlzás, maximum a tz egy darab duplajegyét kellett volna beírni. (Arról meg, hogy fegyelmezésre egyest használ intő helyett, lehetne beszélni, de nem ez a legnagyobb gond.)

2022. márc. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!