Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy online oktatás...

Hogy zajlik egy online oktatás? Mire van szükségem?

Figyelt kérdés

Számítógép van. Gondolom kell egy webkamera is. Milyen programon keresztül megy az oktatás. Gondolom nem messenger? Meg kell egy mikrofonos fülhallgató is gondolom.

Valaki tapasztalat?



2022. márc. 14. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét részleteket csak a képző intézmény tudja megmondani.

Számítógép, stabil internet kapcsolat mindenképp kell. A legtöbb számítógépben alapból van webkamera és mikrofon, ezeket nem kell venned, ha a beépített megfelel. Fülhallgató akkor kell, ha nem egyedül vagy, nem akarod, hogy mások hallják, vagy ha erősebb környezeti zajok vannak a közelben.

Az alkalmazást, amin keresztül oktatnak, majd le tudod tölteni, ha megmondják, melyiket fogjátok használni. Én pl zoom-on tanultam.

2022. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia!

A számítógép jó kiindulásnak :), igen egy mikrofonos fejhallgató is nagyon hasznos tud lenni. Programok amelyeken szoktak online oktatást tartani: Google Classroom, Zoom, Microsoft Teams... de ezekből ezerféle létezik

-> kifejezetten tanár és intézmény specifikus.

2022. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Aha értem. Köszönöm. Akkor nem is lesz olyan bonyolult. :) Webcamot vennem kell mert, egy tv-t használok monitornak, és azon nincs kamera. Mikrofon is kell mindenképp nem? Ahol az én hangom bemegy/átmegy.
2022. márc. 14. 14:35
 4/5 anonim válasza:
100%
Ezek akkor elengedhetetlenek, ha olyan típusú az oktatás, hogy látniuk és hallaniuk kell téged. Ha elég hogy látod a képernyőt és te hallod őket akkor nem szükséges a kiegészítőket beszerezni.
2022. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából egy igazi oktatásban a kommunikáció szinte elengedhetetlen, mert másképp nem tudok visszakérdezni ha valamit nem értek. Na de majd kiderül.
2022. márc. 14. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!