Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme annak, hogy egyesével szerzem meg a két kötelező emelt tárgyat+a nyelvvizsgát a felvételihez?

Figyelt kérdés
Most 26éves vagyok és május-júniusban megyek emelt szinten érettségizni történelemből, azonban jelenleg az időm (mivel magamat is el kell tartanom és ez idő és energia igényes) csak azt engedi meg, hogy egy tárgyra koncentráljak. Tehát most le tenném a történelmet és utána azonnal állok neki a nyelvvizsgának+a másik tantárgynak és ha minden megvan, akkor a végzéshez legközelebb eső felvételi időben adnám be a jelentkezésemet.

2022. márc. 15. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Értelme lehet, ha neked így jó, csak azt ne felejtsd el közben, hogy ha 2 érettségi + 1 nyelvvizsga ennyire leterhel, akkor 1-1 vizsgaidőszak még keményebb lesz, azt pedig nem húzhatod a végtelenségig. Ha ezt beleszámoltad és elég rugalmas a munkád, akkor nem szóltam.
2022. márc. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha két emelt van az 100 plusz pont. Emellé a nyelvvizsgàért màr nem jàr plusz pont. Azt nem lehet későbbre hagyni?
2022. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Időközben egy kicsit elbizonytalanodtam. Tehát az a helyzet, hogy én matematikából felmentéssel éltem (nevezzetek hülyének, elfér) és ezért két választott tárgyra volt szükségem. Ebből az egyiket ki tudtam váltani a szakmámmal, a másik választott tárgyam pedig a földrajz volt (3). A politikatudományok szakra szeretnék jelentkezni, de a felvételi követelményeknél szerepelnek a tárgyak, amikből legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni és a matematika is köztük van. Szerintetek, ha felmentésem volt, de azt kiváltottam szakmával az fedezheti? Vagy esélytelen az álmom akár két emelt tárgy esetén is?
2022. márc. 20. 11:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Két tárgyat néznek összesen, nem kell az összeset teljesítened. Vagyis választhatod te a magyart és a törit is (vagyis ők nézik, hogy a jegyeid alapján melyik a legjobb) az a lényeg, hogy az egyik emelt legyen.
2022. márc. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!