Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 2020-as felvételinél az 1...

Ha 2020-as felvételinél az 1 emelt érettségi kötelező, akkor azért nem jár 50 pluszpont?

Figyelt kérdés
A nyelvvizsgával is ugyan ez lenne a kérdésem. Mindenhol mindent írnak, hátha itt valaki tudja a tutit. Köszönöm előre is!

2019. jan. 24. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért nem fog járni a plusz pont
2019. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Mivel kötelező, így MINDENKINEK lesz. Így nyilván már NEM lesz pluszpont, ez kb olyan mintha azt kérdeznéd, hogy jár-e azért plusz pont, hogy leéretségiztél.


Ezt a kérdést állítom, hogy még pár százan meg fogják itt kérdezni az elkövetkező egy évben, nem értem ennyi ésszel hogy akar valaki egyetemre menni

2019. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még mielőtt mindenkit leszólnál akiben ez felmerül, hadd tisztázzam neked magát az okot, amiért ezt megkérdezi bárki is. Olyan egyetemet, amely kettőnél több emelt érettségit követelne, nem ismerek. Eddig is lehetett akárhány emelt érettségid, csak a max. kettő, általuk megköveteltet vették figyelembe. Ha neked kettő volt(az elfogadottak közül), az ki is tette a 100 pluszpontot. Most viszont ha kettőt kérnek max, és az egyikért nem jár pluszpont, nyelvvizsgáért max. 40 pont jár, akkor csak hátrányos helyzettel, vagy oktv-n elért előkelő helyezéssel jön össze a max. 500 pont? Azért mindenesetre jól megmondtad.
2019. jan. 26. 15:04
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Kedves #2-es válaszoló, nem tudom, lehet nektek mindent elmagyaráztak, de nagyon sok iskolában (pl nálunk is) NEM tájékoztatnak az érettségivel kapcsolatban az ilyen információkról. Nem kell ezért leszólni senkit!
2019. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem óriási a káosz ezzel kapcsolatban és egymásnak ellentmondó véleményeket olvasok mindenhol.


Logikusan azt gondolnám, h ami kötelező,azért már nem fog járni plusz pont.


Felmerül viszont a kérdés, h akkor miért fog? Illetve hogyan reagálnak azok a karok, ahol eddig is kötelező volt egy emelt? Esetleg kettő emeltet kérnek ezentúl?


És akkor a plusz pont a 3. emeltért jár majd? Annyit azért szerintem nagyon kevesen tudnak megcsinálni...


Vagy ha egy középfokú nyelvvizsga kötelező, de a valakinek felsőfokúja nyelvvizsgája van, akkor azt elfogadják és jár majd érte plusz pont?


Szerintem változni fog a maximálisan elérhető pontok száma is.

2019. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!