Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti hogy tanulját...

Egyetemisták, ti hogy tanuljátok a matekot?

Figyelt kérdés

Nagy tömegű matekot kell megtanulnom az egyetemen, és kicsit küszködős a memorizálás. Ráadásul főleg e-könyvekből tanulok, mivel egyrészt a papírkönyvek drágák, másrészt meg sokat utazom és nem tudok több tonnányi könyvet magammal cipelni.


Eddig PDF-eket húzgáltam alá iPaden, meg írtam egy-egy kommentárt a margóra, de ez egyrészt nehézkes, másrészt meg nehéz visszakeresni. Most elkezdtem azt, hogy ePub formátumú könyvekből jóval kevesebbet emelek ki, a képleteket viszont kimásolgatom egy szövegszerkesztőbe.


Nektek mi a módszeretek?



2022. márc. 17. 09:08
A kérdező szavazást indított:
Többször elolvasom és nem tehetek róla, de megragad
Papírkönyvben vagy PDF-ben aláhúzgálom a lényeget, utána visszaolvasom
Epub, mobi vagy más adaptív formátumból olvasok, és mellé puskát készítek
Kijegyzetelem az egész könyvet, saját jegyzetet készítek
Csak az órán leadott jegyzeteimből tanulok, a könyvet nem is láttam
Egyik sem, de nem bírom ki, hogy ne szavazzak valamire
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tantárgytól függ, hogy miből tanulok. Van, ahova elég az órán vett anyagrész, volt, ahova be kellett vágni a teljes jegyzet összes bizonyítását és jó példákat is raktak bele gyakorolni.


DE! Matekot soha nem olvasgatással tanulunk, mert nem vagyunk hülyék. Én legalábbis nem. Ez nem regény, hogy olvasgassam, hanem matek. Próbálom rövid úton megérteni és amint lehetséges, magamtól próbálom begyakorolni. Elolvasom egyszer, kiírom esetleg az axiómákat, szabályokat, "mert csak" dolgokat és saját kútfőből próbálom levezetni a bizonyításokat, megoldani a feladatokat. Aztán majd utólag megnézem, mit rontottam el. És újra.

2022. márc. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, valószínűleg ez a baj velem, hogy nem matek az alapszakom és az aláhúzgálós közgazdász módszer itt nem működik. 😨
2022. márc. 17. 09:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Több lépésben.

1. Meg kell érteni a jegyzetből/tankönyvből vagy előadásokból az anyagot, a bizonyításokkal együtt.

2. Az egészet újra átolvasom, hogy a megértett anyag meg is maradjon.

3. Feladatokat oldok meg.

2022. márc. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3. És miközben megérted, mit csinálsz a jegyzettel? Papír vagy PDF? Aláhúzgálod, vagy csak olvasgatod?
2022. márc. 17. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Aláhúzom, és bele is jegyzetelek a lap szélére. Papíron dolgozom, de ennek egyszerű praktikus oda van: munka mellett végzem az egyetemet (mentős vagyok). Igyekszem két riasztás között kihasználni az időt tanulni, és ha a kollégák a jegyzetet leöntik kávéval, az kevésbé kár, mintha egy tablettel tennék mindezt.
2022. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem matekból bizonyításokat kell megtanulni minden mennyiségben, azokat szerintem úgy hatékony, hogy bevágom, mi a tétel, és mi az, ami a végén ki kéne jöjjön a bizonyítás során (pl. mi az ellentmondás). A köztes részt jó esetben ki tudom találni valahogy.
2022. márc. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!