Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik azt mondják, hogy képesek...

Akik azt mondják, hogy képesek 100+ oldalt megjegyezni egy nap, azok hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Ha csak 5 percet időzök egy oldalon, akkor 100 oldal megtanulásához 500 perc kell, ami 8 óra 20 perc. Ebbe még a szüneteket nem számoltam bele! Ez 50 percenként 10 perc. (nekem erre szükségem van)

Így a 8 óra 20 perchez hozzáadódik még 9*10 perc, ami összesen 9 óra 50 perc. De ezt biztosan rosszul csinálom, mert mások meg tudnak állítólag 200 oldalt tanulni egy nap, ami nekem a fenti számítások alapján közel 20 óra tanulásba telne (szünetekkel együtt)... Mármint elméletileg. Gyakorlatilag már rengeteg kulcsinformációról beszélünk és még el is aludnék közben, mert én 16 óra ébrenlét után már igencsak érzem a fáradságot magamon.


Állítólag 100 oldalt össze lehet foglalni egy A/4-es lapon. Ennyit a kulcsinformációkról. Mivel én ezzel már tettem kísérletet, így alá tudom támasztani, hogy valóban. Ha apró betűkkel írok és beosztom a helyet és szinte minden centijét kihasználom a lapnak, akkor össze bírom zsúfolni a lényeget és valóban egy átlátható és szép eredményt kapok, viszont ez így borzasztó időigényes és így egy napba, plusz még másnap néhány órába beletelne 100 oldal megtanulása. Ha 200 oldalt foglalnék így össze, akkor három nap.


Most én csinálok valamit rosszul, vagy tényleg ez így a maximum, amit egy átlagos képességű ember tud teljesíteni? Igazából csak erre vagyok kíváncsi.



2022. márc. 19. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Senki nem tud 100 oldalt rendesen megtanulni egy nap alatt, ne hidd el az ilyen kamu sztorikat.
2022. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Csak a lényeget jegyzik meg, ami egy 100 oldalas folyószövegben 10-20 oldal.
2022. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az meg rutin kérdése, hogy valaki át tud futni 1 nap alatt 100 oldalt és ki tudja belőle szedni a lényeget pikk-pakk.
2022. márc. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Sehogy. Csak a lényeget jegyzik meg, ami egy 100 oldalas folyószövegben 10-20 oldal."


Mert tanulásnál egyébként nem elég a lényeget megjegyezni?

2022. márc. 19. 15:26
 5/6 anonim ***** válasza:

4

Kevered szezont a fąszommal. 100 oldal lényegét megtanulni nem ugyanaz, mint 100 oldalnyi eleve tömény információt.

2022. márc. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem keverek semmit. Egy könyvről beszélünk (nem jegyzetekről vagy tételekről), ami az esetek döntő részében nem egy tömény információhalmaz...
2022. márc. 20. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!