Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék felkészülni az...

Hogyan tudnék felkészülni az érettségire egy hónap alatt ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Így az érettségi előtt egy hónappal hatalmas dilemmában vagyok, több okból is.

Az utóbbi éveim abszolút semmittevéssel mentek el, köszönhetően annak, hogy egy okádék iskolába jártam.

Most az utolsó évben rengeteget fejlődtem, ha itt kezdtem volna, akkor most garantáltan jól sikerülne az érettségi.


Ahogy állok a tantárgyakkal:

- Szakmai tantárgyból szinte semmit sem kell tanulnom, szóbelire is max egy napot

- Angolt is csak át kell néznem szinte

- Matematikától nem félek túlságosan, viszont van elég sok hiányosságom

A gondok viszont itt kezdődnek:

- Az irodalom és nyelvtan írásbeli menni fog, az irodalom szóbelitől viszont nagyon be vagyok rezelve: Kevés olyan dolog van a világon, amit kevésbé érdekelne, mint a költők és írók élete meg munkássága + a 40-ből kb 5 tétel van meg

- Na most, a történelemtől nagyon durván be vagyok tojva... Esszéírásban nem vagyok rossz, csak hát ugye ahhoz háttértudás is kell, ami meg zéró

Mostanában egy érettségi témavázlatos könyvből tanulok (Bori Istvántól, ha valakit érdekelne), viszont nagyon lassan haladok.

Van olyan témakör, amit megtanultam, aztán egy hét után már el is felejtettem. Hab a tortán, hogy évszámok nagyon nehezen maradnak meg bennem.



Egy pár mondat a tanulási "stílusomról":

- Csak csendben, nyugalomban tudok tanulni (ami sokszor nincs)

- Úgy tanulok, hogy próbálom logikusan feldolgozni az egészet, olvasgatom, kikeresem amit nem értek

- Magolni egyáltalán nem tudok, általánosban még odavertem belőle mindenkit, viszont az utóbbi 6 évemben egy szót sem magoltam, ezért teljesen képtelenné váltam rá

- Ami valóban nagyon érdekel, azt nevetségesen gyorsan megtanulom (jelenleg csak a szakmaival vagyok így), viszont ami kevésbé, azt katasztrofálisan lassan

- Általában számítógépről, telefonról tanulok

- Csak néha tudok hosszabb ideig koncentrálni, sokszor pedig gyakorlatilag 5 percet tanulok, majd 15 percet valami mást csinálok, vagyis baromi könnyen átkerül a figyelmem valami teljesen másra



Egy napom nagyjából így néz ki:

- Felkelek 6-kor, majd 3-kor hazaérek

- Buszon naponta körülbelül 50 percet töltök

- Hazaérés után kajálok, pakolászok, nézek néhány videót, így nagyjából egy óra elmegy

- Ezután megpróbálok tanulni valamit, aztán miután nyakamba zuhant az összes tananyag, amit meg kellene tanulni, pánikba esek és okádék módon kezdek el tanulni, miközben a figyelmem ide-oda ugrándozik, percenként keresgélem a szakszavak jelentését a neten

- Este lefürdök, meg egyéb dolgokat csinálok, így szintén elmegy egy óra

- Lefekvés előtt odajutok, hogy gyakorlatilag fogom a fejem, hogy semmi nem maradt meg bennem


Sokan mondják, hogy könnyű a történelem érettségi, akkor nekem miért okoz ekkora fejfájást ez az egész?



2022. márc. 27. 22:03
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem nem muszáj először rögtön magolni, csak olvasgasd többször naponta. Így hátha megmarad valamennyi :)
2022. márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly hasonlóan voltam mint te. (jó tudom, nekünk nem volt szóbeli)

Történelemből próbálgattam tanulni de mindig Oda jutottam, hogy meguntam és amit eddig tanultam arra sem emlékeztem. Mondjuk ennek az az oka, hogy nem is érdekelt amit tanultam.

Igaz nekem végül a töri érettségim csak 50% lett viszont én tökéletesen meg voltam vele elégedve, hiszen elég nehéz is volt, meg úgy őszintén nem is érdekelt.

Magyarból ami nagyon fontos, hogy a novella és a verselemzés lépéseit tanuld meg. Azt viszont be kell vésned mert nagyon sok pontot lehet vele elnyerni ha szépen szabály szerint felrendszerezed. Én abból csak annyit készültem, 4-es lett. Igaz, nekem nem volt szóbeli.


Inkább tananyag olvasgatás helyett azt ajánlom, hogy csináld meg a korábbi évek feladatsorait.

Szóbelire majd tanulsz de az úgyis júniusban lesz, arra van még időd.

2022. márc. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 2 hetet készültem az érettségire, mindenből 4-es és 5-ös lettem, csak a matekom lett hármas, de ott is csak pár ponttal csúsztam le a jobb jegyről. Bár a matek sosem ment, így még a hármas is jónak számított nálam XD

Töriből kizárólag a forrásokból és az atlaszból össze lehet rakni egy jó erős 4-est, ha meg esetleg van is valami fogalmad a témáról, úgy az ötös is sima. Én egy olyan királyt húztam akiről még kb nem is hallottam mégis jól sikerült a szóbeli.

Magyar az megint kb a nevetséges kategória.

A lényeg hogy ne izguld túl, tényleg full retardáltnak kell lenni ahhoz hogy elrontsd.

2022. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A töri tényleg nevetséges. Én úgy írtam 65%-ot, hogy azt se tudtam, hogy lehet atlaszt használni, nemhogy készülni, meg ilyenek.
2022. márc. 30. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!