Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak másképp vagy...

Hogyan tanuljak másképp vagy hatékonyabban?

Figyelt kérdés
Nem kaptunk segítséget a vizsgához, csak a gyakorlati részhez, vagyis annyi történt hogy 11-dik első félévben elküldték nekünk a kidolgozott tételsort (9-10 dikbe online oktatásban voltam), hogy akkor lehet tanulni(150 oldal). Mintha online oktatásba lennék ismét, órákon általában semmi nem történik (már amennyi van mert 8 szakmai órám van max egy héten),és most bajba vagyok mert én általános iskola első osztálya óta olyan típus vagyok aki tanártól tanul, és nemtud magolni mert nem marad meg, különben az átlagom nagyon jó (4,5) de a vizsgaanyag nem megy mert sok tétel témaköréről vagy nem hallodtam vagy nagyon minimálisan és azt is felszínesen. Valaki járt hasonló helyzetben? Nagyon tanácstalan vagyok, most is 3 órát ültem a tételek felett és végig tanultam, de egy szóval nem lettem okosabb... Próbálom külön témakörökre szedni, sűríteni, segédanyagot keresni hozzá(sokhoz kell is mert nem értem a szakszavakat) de semmi. A tudásom jelenleg 0, így el se merek menni a vizsgára mert ez totális égés lenne, minden nap szántam rá legalább egy minimális időt már egy jó ideje, de már most belefáradtam mert emellett ugye ugyanúgy kell járni suliba (7-8 óra), és ugye másik héten gyakorlatra,dolgozni, mindemellett ugye van az írásbeli, ahol olyan erősek a szakmai számítások, hogy folyamtosan online tartalmakat gyűjtök a megoldásokhoz mert van ahol nem elég egy képlet hanem 2-3 is kell egy megoldáshoz. Valaki jár hasonló helyzetben? Vagy tud valaki valami megoldást? Egyébként gépészetről van szó. Ha valakinek bármilyen hasznosnak gondolt tanácsa vagy tapasztalata van így tanulás téren nagyon megköszönném ha megosztaná velem.

2022. ápr. 5. 20:46
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!