Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű informatika...

Középszintű informatika érettségi tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Főleg a szóbeli része érdekelne, mivel nem tudom, hogy pontosan mire számítsak a tételeket már elkezdtem kidolgozni. Az érdekelne, hogy ez pontosan, hogy működik? Húzok egy tételt és önállóan kifejtem vagy esetleg a tételen belül vannak szempontok, hogy mi alapján építsem fel a feleletet? Előre is köszönöm a válaszokat <3

2022. ápr. 10. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Hanyadikos vagy?

Fontos, mert a mostani 11-12 évfolyam még a régi kerettanterv szerint érettségizik, azonban az alattiak már az új szerint, ami sokkal nehezebb.

2022. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én októberben érettségiztem belőle. Húzni kellett egy tételt, azon rajta volt a téma megnevezése, meg kb. 5 szempont, amiről mindenképpen kell beszélned. A felkészülési idő legalább fél óra, de ha vannak még előtted, akkor még több is lehet. Utána elmondtam a feleletet, majd be kellett adni a piszkozati lapot is, amire jegyzeteltem. Ezt amúgy nem értékelik, semmit se csinálnak vele, gondolom csak bizonyítéknak kell hogy tényleg ott voltál.

Egyébként kedvesek voltak, pedig nem is saját iskolában volt, nekem 100% lett a szóbeli.

2022. ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: 10-es vagyok, még szerencsére ebben az évben lehet informatikából érettségiznem, jövőre már Digitális Kultúra lesz informatika helyett, ami elméletileg sokkal nehezzebb lesz nem tudom, hogy erre gondoltál-e amit írtál, de köszönöm a választ <3
2022. ápr. 10. 10:49
 4/6 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Köszönöm szépen a részletes választ ez sokat segít:) Wow Gratulálok 100%-hoz!<3
2022. ápr. 10. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, ez egy kicsit releváns a kérdéshez, de itt meg lehet nézni a új féle érettségiket, vagyis a mintafeladatokat:

[link]


Szóbelihez van egy tippem, bár ezt az összes tantárgyhoz fel lehet használni; hogy minden egyes tételt nézz át.(Én 2020 októberében voltam érettségizni, és volt 3 tétel a 20-ból, amihez alig tudtam mit megtanulni:), és a szóbelin pont az egyik ilyen tétel sikerült kifognom, szerencsére "gyakorlatiasabb" fajtát (adatbázisok, mire lehet őket használni(pl tanulásra), stb). 25/30 pontom lett.


"...esetleg a tételen belül vannak szempontok, hogy mi alapján építsem fel a feleletet..." Nekem volt a tételcím, meg voltak kérdések hozzá.


(u.i.: De hamar kezdtél el tételeket kidolgozni o_o, le a kalappal, így biztos tudni fogod az összes tételt:)

2022. ápr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5. válaszoló: Köszönöm szépen a segítséget, ránézek <3 Előrehozott érettségi így van időm szerencsére erre összpontosítani, mivel ezen kívül csak németből érettségizek :)
2022. ápr. 10. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!