Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális, hogy januárban...

Normális, hogy januárban államvizsgáztam informatikai területen, de már semmire nem emlékszem a tanulmányaimból?

Figyelt kérdés
Ez alatt 3 hónapot dolgoztam, de ott se szereztem sok tapasztalatot, jelenleg mmunkanélküli vagyok és ha valaki megkérne, hogy bármilyen tárgyból idézzek fel valamit az egyetemen tanultakból (akár az államvizsga tételekből), semmit nem tudnék. Lehet, hogy mentális betegségem van? Mit csináljak, hogy rendbe hozzam magam? Úgy érzem, hogy már más hétköznapi területen se fog úgy az agyam és sokat butultam (angol, logika,szövegértelmezés, kommunikáció stb.). Jelenleg elképzelni sem tudom, hogy a szakterületemen helyezkedjek el és tanácstalan, reményvesztett vagyok.

2020. dec. 26. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha csak magoltál, akkor normális, hogy nem emlékszel rá. Valamilyen gyakorlati dolog is volt azért? Például programozás? Azt érdemes feleleveníteni, mert a szakmát úgysem az egyetemen tanulod meg, hanem utána. Leginkább azt kellene eldöntened, hogy mit csinálnál szívesen!
2020. dec. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem is kell emlékezni azokra a tételekere. Tök feleslegesek. Ha szükség lesz rá akkor ránézel újra, de úgysem lesz szükség rá soha. :)
2020. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Egész egyetem alatt csak 3 hónapot dolgoztál? Na ez a probléma nem az hogy a sok sz.rból nem emlékszel sok mindenre.
2020. dec. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%

Nem is kell emlékezni. Az ember arra emlékszik, amit alkalmaz. Az agy így működik. Nekem is csak olyan dolgok maradtak meg (1 éve végeztem), amikkel aktívan foglalkoztam azóta vagy érdekelt annyira a téma, hogy magam is rugózzak rajta. Minden másról csak azt tudom, hogy volt-e és ha igen, hol kell utánajárnom, hogy beugorjon.


Alapvetően alapszakon (kicsit mesteren is) egy hatalmas tudományterület fő ágazatain megyünk végig. Ebből talán 1-2 átfedésében fogunk dolgozni. A többit azért tudjuk, hogy össze tudjunk kapcsolni dolgokat és el tudjuk helyezni a tudásunkat a nagy egészben (tudjuk, hogy létezik ez vagy az, tudjuk, hogy mit kellene tudnunk). Teljesen érthető, hogy nem értünk mindenhez. Nem is kell. Az ember leginkább keresni és tanulni tanul meg az egyetemen - Szerintem. De azt gyorsan és precízen.

2020. dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3: Nem, az egyetem után dolgoztam ennyit, de hónapokig nem tudtam elhelyezkedni, magam mondtam fel és azóta se tudtam munkába állni. A szakmai gyak az természetesen megvolt egyetem alatt, szintén 3 hónap. Amúgy miért baj, hogy egyetem alatt nem dolgoztam? Épp elég volt a tanulmányaimra koncentrálni...
2020. dec. 26. 21:27
 6/6 anonim válasza:
Én az érettségivel voltam így. De én egyetlen nap alatt felejtettem el mindent. Ha másnap újra kellett volna érettségiznem, akkor tuti nem mentem volna át...
2021. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!