Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki hány ponttal került be...

Ki hány ponttal került be informatikus könyvtáros szakra?

Figyelt kérdés

Kedves Tagok!


Szeretnék erre a szakra jelentkezni és hát jó lenne államilag támogatottra bejutni. Bár ezzel szerintem midnenki így van. Érdekelne,hogy akik bejutottak erre a szakra vagy már el is végezték azok hány ponttal jutottak be és mi a véleményük mennyire van esély államilag támogatottra bejutni? Azért is kérdéses mert egy elég alacsony pontszámot igénylő szakról van szó és kíváncsi vagyok mennyi esély van.

Válaszaitokat előre is köszönöm! Esetleg tanácsokat is elfogadok ezzel a szakkal kapcsolatban, pluszban hátha más is olvassa ezt a kérdést s neki is jól jön. :)



2022. ápr. 10. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Ezt a szakot nem ajánlom, mert nincs rá igény a munkaerő piacon. ne pazarold erre a támogatott féléveidet. Max. egy jó tanárszakpárral lenne értelme.
2022. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
LOL :D sehánnyal, mert semmit nem ér :D
2022. ápr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem tévedtek. Attól függ milyen szempontból vesszük. Most lehet,hogy ti ketten pl keveslitek a fizetést amit ad egy könyvtár ami mondjuk nekem megfelelő. Másik pedig az hogy ezzel a szakkal egy irodában,iskolában kis adminisztratív területen is el lehet helyezkedni ami lehet hogy nektek semmi de nekem így is jó. Szóval az hogy "semmit nem ér" az relatív.
2022. ápr. 10. 16:28
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Irodákban nem nagyon lehet vele elhelyezkedni. Oda is inkább a gazdasági szakon végzetteket veszik fel. Ezzel a szakkal tényleg csak a könyvtáros, iskolai adminisztratív munka, amit végezni lehet.
2022. ápr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én nem szeretem a pénzügyet meg a gazdaságtant szóval... :)
2022. ápr. 10. 18:02
 6/11 Librarian girl ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Ami a pontszámokat illeti: érdemes azt is megnézi a felvi.hu-n, hogy az elmúlt években mennyi volt az adott intézményben a keretszám, és ehhez képest hány jelentkezőt vettek fel. Úgy gondolom, jó eséllyel be lehet jutni az informatikus könyvtáros BA-ra, és majd az MA-ra is.

Munkaerőpiac: könyvtárosként elhelyezkedni nagyon könnyű, ugyanis az alacsony bérek miatt egyre kevesebb a fiatal szakember, de az is igaz, hogy az alkalmas munkaerőt keresik, tehát a szakmai alapok ismeretére szükség van. Én úgy gondolom, hogy más területen is van lehetőség elhelyezkedni, egyrészt az "informatikus könyvtáros" végzettség jól hangzik, másrészt az egyéni rátermettség is számít. (Ismerek olyan hallgatót, akik nappalisként egy irodában dolgozott pénzügyi asszisztensként.) Fontos még, hogy a könyvtárosi munka nagyon sokrétű feladat, és kifejezetten megköveteli a rendszerben gondolkodást, ami a más területeken való elhelyezkedést segíti, ahogy az információ szervezéséhez kapcsolódó ismeretek is. Ehhez azonban szükséges, hogy törekedjen a tudás megszerzésére, legalábbis azokon a területeken, amelyek érdekesek az Ön számára. Ami a bérezést illeti: valóban nagyon alacsony, de ha egy iskolában közalkalmazottként helyezkedik el, majdnem ugyanott van, a versenyszférában sokkal jobb a helyzet.

Szerintem azzal is számolni kell, hogy a 3 vagy 5 alatt mit fog tanulni, mennyire érdekli majd?(Ez persze igaz arra is, ha a tanár szakot választja.) Ha a közgazdaságtan, vagy éppen a reál tárgyak távol állnak Öntől, de inkább humán beállítottságú, akkor a könyvtárszak jó megoldás lehet. Érdemes megnézni a szak leírását, a hálótervet (milyen tárgyakat kell tanulni), és megnézni, mennyire vállalható Önnek. Ha úgy gondolja, hogy mindenképpen szeretne egy diplomát, akkor ugyanez a helyzet más szakokkal is persze.

Én teljesen megértem a pénzügyi dolgoktól való idegenkedését, van egy külkereskedelmi diplomám is, de rosszul viselem az erős stresszt, a könyvtári munkát viszont teljes elhivatottsággal végzem, és ismernek is a szakmában.

A könyvtári munkáról még annyit, hogy manapság inkább sok területen kell helytállni (pl. feldolgozás és olvasószolgálat) de ha inkább introvertált személyiség, és jól viseli az azonos típusú munkát, akkor a nagy könyvtárakban van erre is lehetőség.

Véleményem szerint nagyon fontos, hogy valamennyire jól érezzük magunkat azalatt a 8-9 óra alatt, amit a munkahelyünkön végzünk, és nincs az a pénz, amiért érdemes egész nap stresszelni.

Sok sikert kívánok a döntéshez!

2022. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na az utolsó válaszoló adta a legkielégítőbb választ. Valahogy jól ráérzett hogy mi az ami az én személyemnek illene és ez most sokat segített. Habár az első válaszoló is segített nekem privátban néhány tanáccsal.

Köszönöm mindenkinek a választ! :)

2022. ápr. 11. 15:45
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

6. Amit leírtál, nincs realitása a munkaerő piacon. Mutass nekem állás

pályázatokat e körben, ha annyi igény van rájuk, hogy könnyű elhelyezkedni:

2022. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Librarian girl ***** válasza:
70%
A Köziálláson jelenleg ezek vannak: [link] , pl. az ELTE Egyetemi Könyvtárba (ami szakmailag igen menő hely) most több is. Persze nem százával vannak, de nagyon kevesen végeznek évente az MA-n, egy részük már eleve könyvtáros, és sokan nem ezt a pályát választják - éppen olyan megfontolásból,mint a kérdező. Nyugdíjba pedig folyamatosan mennek, a közszférában 65 évesen kötelező is. De ha pl. a szakmai gyakorlat során már megismernek valakit, arra akár számítanak is. Ezen kívül az említett könyvtárban állandóan vannak diákmunkások, tapasztalatot szerezhet mindkét fél, szóval így bedolgozhatja magát, aki nagyon szeretné.
2022. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Librarian girl ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!


Örülök, ha tudtam támpontokat adni. De szerintem nagyon fontos, hogy alaposan informálódj, mielőtt egyetemet/szakot választasz.

2022. ápr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!