Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 hetem van megírni a szakdolg...

2 hetem van megírni a szakdolgozatom és képtelen vagyok. Mit tegyek? Bármi tipp?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve. 2 hét múlva le kell adnom a szakdolgozatomat. Olyan téma, ami nagyon fontos számomra és nem is nehéz. Mégsem tudom rávenni magam. Tudom, nem mentség, de az elmúlt hónapokban súlyos mentális gondokkal küzdöttem, pszichiátertől pszichiáterig jártam, most be lettek állítva a gyógyszereim, de nagyon fáradékonnyá tesznek. Valószínűleg ezért nehezebb nekiállni, de nem mentegetem magam. Muszáj ebben a félévben végeznem, nem halaszthatom jövőre. Mit tegyek? Az a baj, hogy nagyon sokat is dolgozom, mire hazaérek, még hullafáradtabb vagyok, ráadásul stresszes is, a padlón vagyok tőle. Mihez kezdjek? Hogy fejezzem be 2 hét alatt?

2022. ápr. 11. 20:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Alapszakról van szó, csak 35 oldalt kellene írnom, de nem megy. Annyira bűntudatom van, és mégsem
2022. ápr. 11. 20:18
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Most lesz 4 napos ünnep, írd meg ezalatt.
2022. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Ez csak úgy megy, ha szoros határidőre tartod magad. Különben vissza dobják. Tőlünk is volt olyan, aki 2 hét alatt írta meg, de nagyon jó tanulók voltak. Egyébként pedig úgy írod, mintha egy komoly munkát össze lehetne állítani 2 hét alatt akárkinek. Pedig ez nem így van. Nálunk sokan 6 hónapot dolgoztak rajta összesen. Szakirodalom meg van már? Minden összeállt? Az egyéni munkád is meg van, ha kell? Csak le kell írnod?


Igazából húsvétkor ha semmit nem csinálsz csak ezt, nagyrészét már összehozhatod. De csak ha reggel 8-tól este 8-ig csinálod, persze nagyobb szünetekkel a vége felé.

2022. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Van valami boost praktikád?

Nem valami pszichoaktív cuccra gondolok, de bármi, ami segít a koncentrációban?


Nekem pl kávé, időnként egy-egy cigi, chips, meg valami kattogós minimal és ha nem zavar semmi / senki, képes vagyok egy egész napot eltölteni tanulással.



Kezdésnek ültesd el a gondolatot magadban, ezért dolgoztál, rengeteg energia, idő van már benne.

Ez fontos neked.

Be fogod fejezni. Nem, nem csak szeretnéd, be fogod fejezni, megírod, és leadod azt a 35 oldalt.

Képes vagy rá.


Ülj neki és nyomjad,ami a csövön kifér 🤗🤗

2022. ápr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem próbálj meg mindennap úgy dolgozni, mintha már holnap le kellene adnod, mert lehet, hogy a két hét nem elég közeli ahhoz, hogy összekapd magad.
2022. ápr. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Ismerős érzés, közhely de tényleg belekezdeni a legnehezebb, ha már belelendültél és rápörögsz akkor felgyorsul a folyamat, és valamennyire élvezhetővé is válik. Meg lehet írni 2 hét alatt 35 oldalt, ha olyan téma amit szeretsz, képben vagy vele, és gondolom van egy koncepciód amit megbeszéltetek a konzulenseddel akkor főleg. Ha nincs még szakirodalom se összegyűjtve, akkor gyorsan szedd össze, csak fusd át a releváns részeket és jelöld be ami neked kell belőle. Biztos írtál már beadandókat korábban, te tudod mi a leghatékonyabb módszer nálad, én most a helyedben először ahogy jön, úgy leírnám gyorsan a 35 oldalnyi nyers szöveget hogy meglegyen a tartalom, aztán utána ráérsz átfogalmazni ahol kell, meg lesimítani a szöveget. Hivatkozásokhoz próbáld ki a zotero nevű szoftvert, szerintem csomó időt lehet spórolni vele, ne kelljen ott tökölnöd ezzel is. Ha megteheted akkor pedig 2 hétig most próbáld meg jegelni a munkát, találd ki hogy beteg vagy, vagy bármit, most fontos lenne hogy azt az energiát a szakdolgozatodba tudd fektetni.
2022. ápr. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Bármi tipp? Tedd le a segged és írj, amennyit bírsz. Letolsz pár ilyen 8-10 órás sessiont és kb kész vagy, a többit már könnyen pofozgatod és kötöd össze logikailag. Nekem sosem működött ez a leülök és csinálgatom egy kicsit dolog, eleve mire újra képbe kerültem azzal, hogy melyik forrást hol használtam fel és mi van még vissza, amiről írni akarok, eltelt 1 óra... Szóval inkább egyszerre többet csináltam kifáradásig, aztán friss aggyal átolvastam a tákolmányt, amiben a lényeg benne volt már viszonylag koherensen.


A húsvét pont kiváló alkalom arra, hogy megcsináld a munka lényegi részét.

2022. ápr. 12. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Ülj le és csináld…. Utólag senki nem fogja kérdezni mennyit szenvedtél vele.
2022. ápr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben vagyok, jó témám van, mentális gondok, és két hét:D nekem az segít ha átgondolom hogy oké ez most szar lesz, de a tétje fontosabb számomra. Klisé, de elég nagy miért-tel bármilyen hogyan-t le lehet győzni. Hajrá!
2022. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz kivenni 1-2 nap szabit? Állítsd rá a gondolataidat, nekem úgy ment! Már hét elején elhatároztam mindig, hogy a hétvégét ennek fogom szentelni, úgy alakítottam a dolgokat, hogy nem szerveztem programot, nem mentem sehova, előtte kitakarítottam és csak írtam!

És csak írj, ne foglalkozz első körben vele, csak írd ami eszedbe jut. Aztán pár nap múlva nézz rá, addig letisztulnak a gondolataid.

Menni fog, bízz magadban :) Hajrá! Majd írj, hogy sikerült-e leadnod.

2022. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!