Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt történelem érettségi...

Emelt történelem érettségi felkészülésre tippek/tanácsok?

Figyelt kérdés
Előkészítő tanárom nem igazán van, mármint hetente egy órát tart de az nem túl nagy segítség. Itthon sorban olvasgatom a 4 tankönyvet, megtaláltam a tételeket hosszan kidolgozva, azokat tanulgatom, illetve a tavalyi//előtti érettségi feladatlapokat szoktam kitölteni. Ti hogyan készültök rá? Köszi!

2022. márc. 20. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem teljesen egyértelmű a megfogalmazásodból, hogy most is így teszel-e, de én annak idején az összes korábbi feladatsort megcsináltam, nem csak az előző évit. Nyilván kicsit változnak néha a követelmények, de sosem árt pluszban gyakorolni.

Illetve nem tudom, hogy milyen kidolgozott tételeket nézel, lehet, hogy tök jók. De fontos lehet figyelni a különböző összefüggésekre is, amik például a tankönyvben nem mindig vannak a legjobban leírva (mert mondjuk több leckében is van szó az adott tétel anyagáról, ezért nagyon tagolódik a lényeg), de egy jól kidolgozott tételben már direkt ezekre térnek ki. Nem tudom, hogy most az új követelmények miatt mi a helyzet, de pár éve még mindenki a B. Mátyus Gyöngyi - Bori István könyvet ajánlotta erre a célra, és én azt nagyon szerettem. Viszont ha esetleg könyvet akarnál venni, akkor tényleg nagyon alaposan nézd meg, hogy melyik évi követelmény rendszer alapján íródott, mert nem mindegy.

Egyébként nem olyan vészes ám az emelt, mint előzetesen gondolja az ember. Ha gyakorolsz, akkor már úgyis ismerősek lesznek a feladattípusok, meg nyilván az egyes témák is, úgyhogy nem kell annyira izgulni, menni fog. :) Sok sikert!

2022. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. márc. 21. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!