Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt történelem érettségire...

Emelt történelem érettségire hány tételt kell biztosan tudni a 30ból ahhoz hogy sikered legyen és kb melyikeket ? Emelt angolra ki hogy készül?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 14. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Én anno mindkettőre készültem . (7 éve) . Faktra jártam, mindenre tanultam, komolyan vettem, mert egyetemi felvételi tantárgy volt mindkettő. Torin kihuztam egy tételt amin biztos tudásom volt. A forrás stb olyan hosszú volt, hogy idom nem volt átolvasni, míg jegyzetet készítettem. Don kanyar, 2.vh. A tudásom a második vh-rol több órát ki tett volna, de a beszédem végén rákérdezett a tanarom a forrásra. Hat ott torpantam meg, az érdekelte, hány fok volt a don kanyarban . Nem tudtam válaszolni . Aztán utána az egész mondandóm megtorpant . Az irasbelim 98 % lett, a legjobb az évfolyamon, de ez el buktatott. Végül 92 % lettem, ami 5, de baromi sokat rontott. Szerintem 30 tétel nem sok, főleg ahhoz képest, ha egyetemre akarsz menni. 1 nap egy tétel . Ha sikeres akarsz lenni, 30. Talán 25 még 70% siker . De szerintem megéri megtanulni mindet . Mint látod a példámból, így is érhet meglepetés . Ha egyetemre akarsz menni, ezt havi szinten, vagy kevesebb , be kell magolni.

Emelt angol meg hasonló. Ige idők , nyelvi szerkezetek stb, minden van, szobelin témákat minél jobban gyakorolni, stb. Én pl a párkapcsolatot húztam, ami akkor teljesen távol állt hozzam, így elkezdtem beszélni arról, mi az ideális társ meg ilyenek. Mindenre legyen egy ad hoc válasz lehetőséged. De ezen felül nem nehéz, és nem

Borzasztó, a tanáraim segíteni fognak, de éreztetni kell velük, hogy készültél.

2022. ápr. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Igyekszek mindent megtenni, hogy a szóbeli jól sikerüljön.
2022. máj. 7. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!