Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy már most feladtam? Egyáltalán hogyan vegyem rá magam a tanulásra? És milyen könyvből készüljek az emelt történelem írásbeli érettségire?

Figyelt kérdés

Utolsó pillanatban eldöntöttem, hogy teszek idén egy emelt érettségit, mivel egyre kevesebb esélyt látok arra, hogy meglegyen május 31-ig a nyelvvizsgám. Ma viszont szembesültem az írásbeli körülményeivel, és úgy érzem, hogy esélytelen, hogy ezt 2 hónap alatt megtanuljam, és akkor a szóbeliről még szó sem esik. Már érettségiztem, most OKJ-ra járok, és elég sokat felejtettem. Négyes-ötös voltam a gimnáziumban ebből a tantárgyból, ötösre érettségiztem középszinten, most viszont eldöntöttem, hogy történelem szakra szeretnék menni, és ezért is kellene nagyon ez a tantárgy. Régi típusú Száray tankönyveim vannak, abból próbálok ismételni, de már az Ókornál elakadtam.

Akkor itt van a nyelvvizsga is. Egyszerűen nem megy a levél. Nem a nyelvtannal és nem is a szókinccsel van baj, hanem, hogy nem tudok mit írni. Most is kaptam a különtanáromtól leveleket, hogy írjam meg neki. Gondoltam először leírom magyarul, hogy talán így könyebb, de így is csak 100 szó jött össze, szóval a fele.

Közben kellene az OKJ-ra is tanulnom, bár ott nem erőltetem meg magam :)

Mindennap ötkor kelek és háromkor érek haza.

Egyszerűen nem látom ennek a végét. Úgy érzem nem vagyok képes arra, hogy ezt jól végigcsináljam. nagyon maximalista vagyok, és fontos is, hogy a törim 80% körüli legyen.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, hogyan tanuljak, mikor tanuljak,mennyit tanuljak és miből.

Nagyon szépen köszönöm!

20/L


2011. febr. 15. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Rávenni magad a tanulásra tényleg a legnehezebb, főleg ha még messze van a vizsga, én is pl mindent az utolsó pillanatra szoktam halasztani de ugye az nem túl hatékony... bár 3 nap alatt általában sikerül felkészülnöm 1-1 vizsgára. Sztem ha biztosra akarsz menni, nézd meg, h még hány napod van és készíts egy tervet, h melyik nap mennyit kell átnézned (érdemes egy ilyen vázlatot készítened fő és alcímekkel pár olyan szóval amiből eszedbe jutnak a fontosabb dolgok. Aztán a vizsga előtt 1 héttel amikor már mindent átolvastál legalább egyszer, nekiállsz és elolvasod a jegyzetedet, és közben mindig végiggondolod h kb megy-e az a rész, ha nem akkor azt a szakaszt elolvasod részletesen. Utána megcsinálod ezt mégegyszer de mindig csak az alcímeket megnézve közben mondod magadban h mit tudsz róla, ha bizonytalan vagy megnézed az emlékeztető szavakat amiket írtál, ha az sem elég újra részletesen elolvasod azt a részt. Ha ez megvan akkor megcsinálod ugyanezt de csak a főcímeket nézve. És ha ezután még van időd akkor vagy rápihensz vagy gyötröd még magad ízlés szerint:)

A nyelvvizsga levélhez meg annyit, h én is utáltam mert mindig olyat akartam beleírni ami igaz vagy tényleg úgy gondolom, de mivel a tanárokat nem a véleményed érdekli azt találsz ki amit akarsz. Mindenről lehet írni max hülyeség és valójában nem is úgy van de az kit érdekel. Plusz még betanultam pár jó hosszú kezdést és befejezés és így nem volt gond a hosszával.

Remélem nem adod fel és sikerülni fog amit szeretnél.

2011. febr. 16. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én már most feladtam, és fogalmam sincs, hogy mi legyek. Egyszerűen semmot nem tudok pedig 5-ös vagyok mindenből... Remélem neked sikerül 17/f
2011. febr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!