Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy évről évre nehezedn...

Igaz, hogy évről évre nehezednek az érettségik?

Figyelt kérdés
Én például úgy vettem észre, amikor nézegettem a mostani feladatlapokat, hogy például a közép szintű matekból sokkal vadabb feladatok voltak mint amikor én érettségiztem évekkel ezelőtt.

2022. ápr. 19. 12:10
A kérdező szavazást indított:
igaz
nem igaz
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem az érettségi nehezebb, hanem a tanulók egyre hülyébbek.
2022. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is pont hogy egyre könnyebbek, és már régóta van ez a tendencia (nem a covidos távoktatás miatt), hogy az érettségizők átlagos tudása egyre rosszabb, miközben az iskolákban az óraszámok meg egyre magasabbak, szóval valami nagyon nem működik az oktatásban.
2022. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább ingatag a dolog, kb 10 éve követem a feladatokat, és van amikor nagyon nehéz, van amikor meg egész "egyszerű".


Egyébként nagyon divatos károgni, hogy a gyerekek hülyébbek, de megnézném, ki hogyan szerepelne egy matek érettségin manapság :D

2022. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Gyakorlatilag általános iskolai ismeretek kis begyakorlásával egész simán át lehet menni.

Ezért tényleg felesleges heti 38-40 órákat az iskolákban melegedni.

2022. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
84%
Szerintem ez tantárgyanként más. Tudom, hogy pl. informatikából évről évre egyre nehezebb, de szerintem matekból, magyarból ugyan olyan nehéz minden évben. Maximum azért láthatod nehezebbnek a matekot, mert a tanmenetben mindig vannak apró változtatások és lehet olyan az érettségiben amivel te anno nem találkoztál.
2022. ápr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem törvényszerű, van, amikor sokkal nehezebb egy-egy rész, van, amikor könnyebb. Viszont én azt látom, hogy jó jegyet, jó százalékot talán egyre nehezebb szerezni. Én 2015-ben érettségiztem, szerintem a mostani feladatok valamivel nehezebbek, de összehasonlítva a 2005 (és akörüli feladatokkal) meg pláne!
2022. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Érettségiző diákként mondom, ahogyan oldogatom a matek érettségiket (középszinten) azt veszem észre, hogy némelyik évben kissé nehezebb, némelyik évben kissé könnyebb. Ugyanez pl emelt törivel nekem, némelyik évi érettségi nehezebbnek érződik mint a másik. Viszont azt nem mondanám, hogy évről-évre nehezebb lenne.


Persze ez a saját tapasztalatom.

2022. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!