Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a legjobb könyv középis...

Melyik a legjobb könyv középiskolai szervetlen kémia tanulására?

Figyelt kérdés

2022. febr. 18. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mozaikos
2022. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
+1 mozaik
2022. febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Silber ***** válasza:
100%
Éna Villányi-féle könyvet és munkafüzetet ajánlom.
2022. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D-Mano ***** válasza:
100%

A szervetlen kémiához a Villányi tankönyv (az önállóan kidolgozandó- de a tananyag alapján nehezen kidolgozható- részekhez van internetes kidolgozott feladat, azt nagyon érdemes megnézni) és a Villányi Feladatgyűjtemény.


Az általános kémiához a Mozaikos tankönyv és a Villányi Feladatgyűjtemény együtt.


A szervetlen kémiához a legjobb a Mozaikos tankönyv önmagában.


A számolós feladatokhoz pedig át kell menni az Ötösöm lesz kémiából könyvön és Megoldásköteten 2-3x.


A gyakorlati kísérleteket nekem egy felsőbbéves ismerősöm adta oda kidolgozva, mert a tananyag ismeretei által sok kísérlet nem megvalósítható/ nem kifejthető.

2022. febr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D-Mano ***** válasza:
A 3. bekezdésnél "SzerVES" kémiát akartam írni.
2022. febr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A mozaikos könyvekből hanyadikos a jobb szervetlen kémiára a 8.-os vagy 11.-12.-es?
2022. febr. 20. 08:26
 7/7 D-Mano ***** válasza:

Szervetlen kémiából Mozaikos 8. osztályos túl kevés. A 11-12. osztályos pedig feleslegesen sok. Ezért ajánlottam szervetlenből inkább a Villányis tankönyv + Feladatgyűjtemény kombót.


Ha akár emelt érettségire is készülsz, és MINDENKÉPPEN mozaikosat akarsz, akkor mindenképpen a 11-12-es kell.


De mondom: a szervetlen kémia EMELT érettségi részfeladataim (2015-ben!!) 99%-osak lettek csak a Villányi tankönyv alapján. (Igazából szinte csak a számolós feladatokban veszítettem pontot, mert lassú vagyok.)

2022. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!