Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiejteni ezeket a...

Hogyan kell kiejteni ezeket a neveket?

Figyelt kérdés

-Delacroix

-Ingres

-Francois Millet

-Courbet

-Gauguin



#név #kiejtés #Francia festők
2022. ápr. 24. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

dölákroá

engr

franszoá millé

kurbé

gogen

2022. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. ápr. 24. 12:18
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

hello,én passzolok,de szerintem a Millet az lehet, hogy Míjjé. Tehát, hogy lehet, hogy inkább J-vel van.


Amúgy itt pl franciára állítva a nevet kimondattam a Google Fordítóval.

[link]


Meg még van az ,ahogy a magyarok ejtik ki a külföldies neveket, a névnek annak a kiejtésbeli alakja, ahogy Mo-n van elterjedve, ahogy mondják. PL egyszer mondta valaki, hogy pl Zuckerberg nevét csak Magyarországon ejtik Cukkerbergnek, mindenki más Zákö(r)börgnek ejti. :):) Vagy pl Bruno Mars lehet, hogy a nevét Mársznak ejti, de Mo-n hallottam már simán Marsnak is ejtve. :):) Énszerintem mindkettő jó, mindkettőről tudom, hogy kiről van szó, de mondjuk, ha felismeri pl valaki az utcán, ő valszeg akkor fog jobban odafigyelni, hogyha Mársz-nak mondja az illető; de mondjuk én nemtom. :):) Szal tehát én vélelmezem, hogy ő Mársznak szokta. :):) Tehát, hogy az az eredeti. :):)


Szal még én tudnám még pl így is mondani, asszem, hogy még franciásabban,hogy Dölákhoá . :):) De a Dölákroá is jó már, az a magyaros. :):) Mert én vélelmezem, hogy ezek francia nevek; de szal Magyarországon pl Dölákroának szokták; nem ejtik annyira franciásan. :):)

2022. ápr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
*Tehát magyar környezetben Dölákroáként lehet, hogy jobban tudják azonosítani, jobban rááll a füle, az emberek azt szokták meg, meg a kimondásából rögtön jobban is tudjuk a leírást, hogy ott pl 'r' van. :):)
2022. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!