Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy adott vállalkozás, iskola...

Egy adott vállalkozás, iskola etc. Minőségirányítási kézikönyvéhez bárki hozzáférhet vagy engedély kell hozzá?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ. Hogy vállalkozás esetén mi a helyzet azt nem tudom, de gyanítom, hogy közhasznúak esetében bárki kérhet betekintést, magáncégeknél pedig a vezetőség döntheti el. Persze gondolom mindkét oldalon vannak engedélyköteles kivételek.

Az iskola már teljesen más dolog. Ott természetesen bárki kérhet betekintést a megfelelő iratok, sőt, jobb helyeken (mint például nálunk) a fontosabb részek a folyosón is ki vannak függesztve. Gondolom hasonló a helyzet egyéb állami vagy önkormányzati intézmények, illetve cégek esetében (eltekintve az esetleges kivételektől - pl. az NSA irataiba kétlem, hogy bárki betekinthetne :D)

Ha ez egy fontos kérdés neked, akkor mindenképpen egy ügyvéddel beszéld meg a dolgot, ő tud neked biztosat mondani!

2010. szept. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Minőségirányítási kézikönyvet kell írnom egy szabadon választható felnőttképzési intézményről. Mivel ismerős nincsen, se nyelv sem, pedig autósiskolánál, ezért gondoltam, hogy a régió Munkaügyijében próbálok szerencsét, csak nem vagyok tisztában azzal, hogy miként mennek a dolgok, egyáltalán, hogy kérhetem-e, hogy mutassák meg és ez alapján dolgozzak, vagy, hogy mondhatják-e azt, hogy nincs rá lehetőségem.
2010. okt. 1. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!