Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szokatlan, újszerű,...

Milyen szokatlan, újszerű, rendhagyó tantárgyakat/tanórákat javasolnátok egy elképzelt általános (és/vagy közép) iskola esetén? Melyek nem a szokásos matematika, kémia, történelem, testnevelés sémába tartoz(ná)nak. Néhány ötletem lent!

Figyelt kérdés

(Vagy esetleg ezen érdekes órák kiegészítenék a már unalomig ismert matek, földrajz, stb. leckéket/tanórákat. De ez csak egy opció.) Lenne ötletetek ilyen érdekes(ebb) anyagokra/órákra?


Amik hirtelen eszembe jutottak:


Herbalisztika


Heraldika


Kelta nyelvek (pl. ír, skót)


Kalligráfia


Állatismeret (főképp állatgondozási gyakorlat)


Sakk és paskievics tarokk alapok


Lovaglás


Tájékozódási futás az iskola melletti domb- és erdővidéken


Sárgaréz elektrolitikus maratása:


[link]


[link]


[link]


[link]



2022. ápr. 24. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Számvitel

Üzletgazdagság

Pszichológia

2022. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Közgazdaságtan


Politikaelmélet


Társadalomtudomány


Statisztika

2022. ápr. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Herbalisztika tetszik a felsoroltjaid közül.

Háztartástan- nekem volt általánosban külföldön és nagyon hasznos dolog volt.

2022. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első kettő valahogy nagyon nem érzett rá a kérdésre, sajnos ezek is eléggé szokásos (hétköznapi), messze nem rendhagyó, egyáltalán nem újszerű, nem "ismeretlen" tantárgyak.


Hármas neked köszönöm, de ez így kevés a regényötletemhez.


Mások miért nem írnak ötleteket?... Itt lenne a lehetőség rengeteg szokatlan, rendhagyó tantárgyhoz, kérlek hát írjatok!

Sziporkàzzanak az újabbnál-újabb ötletek!

2022. ápr. 25. 13:09
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Mi az, hogy nem éreztünk rá a kérdésre? 😂😂


Azért mert benyomtál pár olyan dolgot amiket TE érdekesnek találsz, nem azt jelenti, hogy ezek “újszerűek” lennének…


Lássuk csak:


Herbalisztika – LOL. Van amúgy biológia óra. Miért nem gombaszakértést írtál vagy méhészkedést?


Heraldika – történészi SEGÉDTUDOMÁNY eleve, emiatt is VAN heraldika jelenleg is – minimálisan, történelemórán


Kelta nyelvek (pl. ír, skót) – miért pazarolná el az ember az idejét ilyen feleslegesen kicsi nyelvekre? Akkor már legyen inkább román, szlovák, ukrán, ezeknek helyi hasznuk is van.


Kalligráfia – ez rajzoktatási tematikai kérdés. Van ma is erre lehetőség.


Állatismeret (főképp állatgondozási gyakorlat) - van ilyen, szakiskolákban.


Sakk és paskievics tarokk alapok - gyerekemnek konkrétan van sakk órája hivatalosan. Budapesti önkoris ált. isk.


Lovaglás - vannak iskolák, ahol van ilyen, de tömegesen ez megoldhatatlan lenne infrastruktúra hiányában.


Tájékozódási futás az iskola melletti domb- és erdővidéken - van vagy lehet ilyen ma is. Testnevelés órának hívják.


A mi tanácsaink sokkal használhatóbbak és újszerűbbek voltak.

2022. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

#3 vagyok.

Hát pszichológia óra sem túl újszerű. Külföldön pszichológia, szociológia és filozófia óra is van általános szakos gimnáziumban.

Esetleg én szobrászatnak, varrásnak örültem volna suliban még :)

2022. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6. Nekem konkrétan volt szobrászat IS meg varrás IS. Szobrászat rajzórán (szobrászművész volt a rajztanárunk), varrás meg technika órán. Ugyanitt főzés is volt.
2022. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Úr Isten!


Ilyen RACIONALISTA, a földtől egy milliméterre elrugaszkodni is teljességgel képtelen, fantáziátlan, ötlettelen ömlengést még életemben nem olvastam ötös......


Te maga lehetsz Vernon Dursley súlyos megtestesülése! :DD


Még fogalmad sincs, miért kérdeztem, milyen regényhez lennének jók (lettek volna jók...) újszerű, érdekes, szokatlan tanóra és tantárgy ötletek - de mégis úgy írsz, mintha csak egyfajta, ráadásul mai, modern, merev, teljesen hétköznapi iskolához lehetne CSAK ötletelni......


Fenntartom továbbra is: egyáltalán nem éreztél rá a kiírásban írtakra. Sajnos.


De ez - eddig - nem probléma, csak ha már ennyire egysíkú, fantáziátlan, racionalitásokhoz foggal-körömmel ragaszkodó egyén vagy, akkor ne írj, nem ilyen ember tanácsaira vagyunk kíváncsiak.


Majd ír, aki ráérez mit szerettem volna - gyermekek számára érdekes, rendhagyó, újszerű, tárgyakat/tanórákat, ahova élvezettel járnának.


Köszönöm!

2022. ápr. 25. 14:47
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi hatos, ezek jók, neked legalább maradt fantáziád! :)


Bár írnának többen is végre érdekes, szokatlan, élménydúsan újszerű, nem szinte unalomig ismert tárgyakat...

2022. ápr. 25. 14:52
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú de gyorsan ítélkezel, barátom… méghogy én fantáziátlan meg egysíkú? 😂😂


Tudod van egy mondás: “néma gyereknek anyja sem érti a szavát”. Mondd el rendesen, mit szeretnél, és olyan válaszokat fogsz kapni.


A helyzet az, hogy a te ötleteid nem kevésbé fantáziátlanok és ötlettelenek. :)

2022. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!