Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen milyen szakokról...

Csonka Viktor kérdése:

Egyetemen milyen szakokról lehet specializálódni Minőségirányítsára? Vagy ez egyetem függő?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 29. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem függő. De nem is lényeg, hogy van e pont ilyen specializáció egy adott szakon. Például ha gyógyszergyárba keresnek minőségirányítási szakembert, akkor vegyészmérnököt jelölnek meg az álláshirdetésben általában.


Viszont kb bármire lehet építeni minőségirányítási szakmérnöki/szakemberi képzést. Pl a Debreceni egyetemen is indítanak ilyet, csak fizetős. Ez lehet előny, ha simán egy gyárba akarsz elmenni és nem kell hozzá különleges diploma. De mint mondtam, sok helyre alapból kell pl egy üzemmérnök/gépészmérnök/vegyészmérnök diploma. Nekem pl környezetmérnök diplomával ajánlottak fel minőségirányítási munkatárs pozíciót, pedig nem volt mellé szakmérnöki képzésem.

2022. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Műszaki menedzserként is lehet
2022. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én beszéltem anno épìtőmérnökkel aki nem volt elégedett a szakmajával de beszelt németül és angolul is magas szinten, ezért elment gèpipar területére minőségbiztosìtásba.
2022. máj. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!