Valami más opció?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki hogy megbukok évvégén 3 tantárgyból (Német,Szakmai Német,Matek). 11.-edik osztályos vagyok,viszont azt mondták ha megbukok akkor újra kell kezdenem 9.osztálytól mert nincs hova lebukni. Ha nincs hova lebukni az lehet egy opció hogy másik iskolába menjek és ott újrakezdjem a 11.osztályt?
2022. ápr. 30. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van:

-keresel olyan iskolát, ahol olyan szakmát oktatnak, amit tanulsz. De ha találsz is, az sem biztos, hogy átvesznek, ha már elmúltál 16. Tekintve, hogy szakmaiból is buksz, lehet, hogy nem kellene erőltetni.

-keresel egy gyengébb gimnáziumot, ami ugyan szakmát nem ad, de legalább érettségizni fogsz tudni.


A harmadik lehetőség, hogy ha már egész évben lógattad a tökeidet, akkor a nyáron tisztességesen felkészülsz, hogy a pótvizsga meglegyen.


Ha pedig egyik sem tetszik, akkor elmehetsz dolgozni éhbérért, mert valahogy vezérigazgatói pozícióba 8 általánossal nem nagyon keresnek embert.

2022. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pótvizsgát sajnos nem tehetek,mert 3 tantárgy. Köszönöm a válaszát,ment a zöld pipa. Szerintem az éhbér helyett ellehet gondolkodni nekem az eutanázián.
2022. ápr. 30. 12:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Más iskolában sincs hová lebukni, mert a mostani 10.-esek teljesen mást vesznek, mint ti, teljesen más tanterv szerint haladnak. Maximum azt lehetne megcsinálni, hogy különbözetit teszel, feltéve ha az iskola megengedi. Vagy akár sima gimnáziumba is átmehetnél, de ott még többet kéne tanulni a különbözeti vizsgára, szóval az sem egy ideális opció. Én is csak annyit tudok mondani, hogy előre kellett volna gondolkodnod :(
2022. ápr. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja,kár volt Szakgimnáziumba menni elég lett volna szakközép,tegnap már ballagtam volna....
2022. ápr. 30. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Az eutanázián ettől függetlenül is el lehet gondolkodni, de érdemesebb lenne előbb más opciókat megvizsgálni.

Ha 3 tantárgyból buksz, akkor még mehetsz pótvizsgára.

Akár már most is nekikezdhetsz a készülésnek, hogy mindenre legyen elég időd. Így most van majdnem 4 hónapod készülni.

Ha matekból segítség kell, tudok segíteni. Persze ahhoz tudni kellene, hogy mi a követelmény, szóval minél előbb kérd meg a tanárt, hogy mondja meg a követelményeket.

2022. ápr. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Illetve még olyan olyan opció lehet, hogy estin leteszel egy szakmát. Egyik ismerősöm is estin kitanulta a kőművességet, és mivel építőipari iskolába járt, ezért beszámítottak neki éveket. Most „továbbtanul”, a hidegburkolást tanulja. Ennek hátránya, hogy érettségije nem lesz, 10 osztálya van meg, tehát még 2 év hiányzik is neki az érettségihez, de nem bánja, mert vannak céljai, és vannak lehetőségei érettségi nélkül is. (Legalábbis most így tűnik, aztán meglátjuk, hogy mit hoz az élet.)
2022. ápr. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az lesz belőle,egyébként kamionsofőrnek készülnék. Angolos voltam ezelőtt ezért nem megy a német,egyszerűen nem tudom befogadni,megtanulni. Egy nyelvvizsgát azért szeretnék angolból.
2022. ápr. 30. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!