Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kell egy foglalkozásdoktori...

Ha kell egy foglalkozásdoktori, mert az a célom, hogy az a 2 betű a nevem elé kerüljön, akkor melyik a jobb opció?

Figyelt kérdés

Először is. Mielőtt leszólnátok, ez nekem egyszerűen csak egy célom. Lehet, hogy h.lyének néztek érte, de ha egyszer valaki akar valamit, akkor nehéz megállítani abban, hogy legalább megpróbálja.


Szóval két opció van:

-jogász

-államtudományi


Az nem számít, melyik ér többet a munkaerőpiacon, inkább az a lényeg, hogy melyiket lehet munka mellett jobban elvégezni. Már van egy olyan diplomám jogi alapképzésen (2019-ben végeztem), ami által a jogot az egyetem garantáltan ígéri, hogy 3 év alatt el lehet végezni, mert rengeteg a közös tárgy, amiből sokat be is számítanak és egyéni tanrend menne.

Viszont a jogász elég húzós szak. Ezért gondoltam államtudományira.

Az államtudományi sokak szerint leegyszerűsített, minden területbe belekóstoló, nem túl bonyolult szak, csak kérdés, hogy ott beszámítanának-e tárgyakat? Meg ugye ez annyira új szak, hogy még nincsenek is végztettek, csak 3-4 éve indult. Ha itt le is tudnék rövidíteni, nem hiszem, hogy ez is 3 év, de szerintem ez az egyetem nem is számítana be sok mindent...


Ti melyiket éreznétek jónak a helyemben? Annyit kell tudni, hogy ha nagyon erősen erre összpontosítok, mivel egy célom, akkor a napi 3-4 óra tanulás is megoldható akár, reggel, munka előtt egy óra, meg munka után 2-3 óra szorgalmi időszakban. Vizsgák előtt meg akár egész hétvégéket be tudok áldozni.



2021. márc. 15. 09:11
A kérdező szavazást indított:
Államtudományi
Jogász
7 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Nemrégen meg a jogot fikáztad... csak szólok, hogy nincs ingyen ebéd, a doktori címért meg kell dolgozni, még ha csak egy foglalkozásdoktori is az. Menj a jogra, azt el tudod végezni 3 év alatt. Hajrá!
2021. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Nemrégen meg a jogot fikáztad... "


Nem értem sose az ilyen válaszokat. Első kérdésem a témában, nem tudom mi alapján következtetsz ilyenekre, de akkor marad a jog, eddig 3 szavazat van. Ha azt mondjátok, hogy így valamivel az könnyebb lenne, akkor jó.

2021. márc. 15. 09:59
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Napok óta itt trollkodsz a jogi alapképzéseddel. :D


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

2021. márc. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem én tettem fel. Szerinted csak nekem lehet ilyen végzettségem? Ezek szerint te viszont állandóan ezt az oldalt bújod, ha ennyire minden kérdést figyelsz. Amúgy még a stílus se ugyanaz, de mindegy. A feltételezésed csak egy gyenge feltételezés, amit csak te gondolsz, én meg tudom, hogy nincs így, mert ez az első kérdésem. Meg ha napok óta itt trollkodnék is, be tudsz még linkelni több ilyen kérdést, vagy csak ezt az egy hasonlót találtad?
2021. márc. 15. 10:34
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Nincsen “jogi alapképzés”. Maximum felsőoktatási szakképzésed lehet...
2021. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
A jog továbbra is osztatlan képzés, nincs belőle alap. Amennyiben nem Magyarországon tanultál, akkor tedd fel a kérdést a célországodnak megfelelő fórumon.
2021. márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az NKE-t, beszámitanak-e valamit a tárgyaid közül. Gondolom igazságügyi igazgatásin tanultál.

Egyébként az államtudományi könnyebb, ebben igazad van.

2021. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor nagyon rosszul tudjátok, mert van jogi alapképzés. Az Igazságügyi igazgatási például ilyen, én ezt csináltam, de a munkaügyi és szociális igazgatási alapszak is ilyen. Teljesülnek a feltételei, hogy jogi alapképzésnek lehessen nevezni, mert jogi képzési területhez tartozik, és alapképzés (BA). Egyetemek is szokták jogi alapképzésnek hívni éppen emiatt. Nyilván nem a hivatalos neve ez, de úgy ahogy én átvitt értelemben használtam rá ezt a kifejezést, megállja a helyét.
2021. márc. 15. 12:08
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
De akkor abban egyetérthetünk, hogy a “jogi alapképzés” kifejezés használata önmagában megalapozza azt a gyanút, hogy az ezt használó anonym hozzászóló egy és ugyanazon személy? ;) Csak ha már jogászkodunk. :)
2021. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igazából valóban lehet meg kellene az NKE-t kérdeznem, csak azt hittem valaki hátha ebben van, és van hasonló tapasztalata ismerősi körben, hogy valaki ment-e oda ilyesmi végzettséggel, és számítottak-e be tárgyakat.


A döntő a két szak között elsődlegesen, hogy melyiket lehet így elméletileg hamarabb elvégezni (persze gyakorlarilag is megfelelő alázattal állnék hozzá). A másodlagos szempont pedig a nehézség.


Ha a jogász sokkal nehezebb, de csak 3 éves így, akkor inkább arra mennék, akkor is, ha az államtudományi könnyebb sokkal, de mondjuk 4-4,5 éves, így csak max 1 évet rövidít. Ha viszont annyit beszámítanának, hogy az államtudományi is 3-3,5 év lenne, akkor inkább az. Engem mind a két terület érdekel, de nem feltétlen csak amiatt, hogy ebben majd hosszútácon dolgozzak, nekem ez inkább hobbi.


Én úgy vagyok vele, hogy bármilyen munkát végeznék, ami jól fizet (persze tisztességes), legyen ez akár fizikai munka, vagy irodai munka. Nekem ez csak egy elvárás a magam részére, hogy ezt meg azt meg tudtam csinálni, jelenleg sem az alapszakomnak megfelelő területen dolgozok.


Amúgy lehet h.lye kérdés, de egy jogásznak akkor is jár a doktori a sikeres végzést követően, ha nem fog többet az életben dolgozni azon a területen, nem tesz semmi szakvizsgát, és nem szakosodik ügyvédi/ügyészi stb. területre, hanem egyetem után szépen megy a dolgára más irányba?

2021. márc. 15. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!