Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Hogy...

Most mit csináljak? Hogy tanuljak törit? Járjak magántanárhoz? (ha van ilyen töriből egyáltalán)

Figyelt kérdés

Semmit nem értek a töriből, mondjuk elolvasom a könyvet, de a könyvben is vannak dolgok amit nem értek, meg amit a tanár mondd abban is, hiába figyelek. Mert mondjuk olyan szót használ amit én nem tudok, de a többiek igen, mert nekik az könnyű. De én nagyon szenvedek vele. Semmire nem emlékszem abból amit általánosban tanultunk, minden mást meg tudok érteni, vagy meg tudok tanulni, inkább matekos beállítottságú vagyok, és mindenből meg van simán a 4-es, töriből meg -es 3-as jegyeim vannak, aztán év végén mindig sikerül valahogy összeszednem egy 4-est, mert szeret a tanár. De amúgy én meg valahogy tőle nem merek kérdezni.

És 2 éve ezen megy itthon a veszekedés, hogy nem igaz, hogy nem vagyok képes tanulni, és már elegem van, és szeretnék töriből járni külön tanárhoz, de nem tudom, hogy létezik-e ilyen. Vagy valami más megoldást tudnátok javasolni?

(amúgy 9-es vagyok, hatosztályos gimiben)


2010. szept. 16. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát neked akk nem gimiben van a helyed. amik idegen szavak számodra utána lehet nézni neten és elolvasni. nem tudom az írásbeli ott mien lesz de nálunk szakközépbe volt pár fogalom évszámok. 1-2 személy munkásságai és élete volt téma.


Matek nehezebb mint a töri. hisz csak szövegesen kell értelmezni.

2010. szept. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó oké, az túlzás, hogy semmit nem értek töriből...

Amúgy meg mondom, az az egyetlen gyenge pontom, de amúgy mindegy.

És hát nálunk (meg szerintem máshol is) azért jóval többen vannak azok, akik a törit étik, és a matekot nem mint fordítva, és én ehhez a kisebbséghez tartozok.

2010. szept. 16. 21:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ismeretlen szavakat meg lehet keresni az interneten (google), nemcsak arra jó, hogy szórakozz.

Éppen a történelem nem igazán olyan tárgy, amin sokat lehetne nem érteni, csak meg kell tanulni rendesen.

2010. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy a törit csak be kell magolni.

Amúgy elég idegesítő, hogy ha vki hülye a matekhoz,akkor mindenki csak annyit mond, hogy az tényleg nehéz".

De ha vki nem ért a törihez, akkor már rögtön idióta...


Nem mindenkinek logikus, hogy miért így vagy úgy történtek a dolgok. Plusz rengeteg kifejezés van, amit ha egyszer nem tanulsz meg rendesen, akkor később semmit nem fogsz érteni, ami azzal kapcsolatos.

Meg vmilyen szinten a töri is olyan, mint a matek. Egymásra épülnek a dolgok. Ha az elejét kihagytad egy hosszabb folyamatnak, akkor utána már nehéz megérteni.


Próbáld meg azt, hogy ha vmit nem értesz (mert mondjuk vmi előzényével nem vagy tisztában), akkor az előtte történt, oda kapcsolódó eseményeket is olvasd el. Az idegen szavaknak nézz utána. (Pl ha órán mond vmit a tanár, amit nem értesz, akkor írd le és otthon keress rá).

Amúgy minden tárgyból lehet különórára járni.

2010. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden mondat, akár félmondat elolvasása után állj meg, gondold át, hogy odáig érted-e, ha lassan olvasod, kis egységekben, nem ömlesztve, jobban megérted. Húzd alá a könyvből a lényeget, illetve még jobb, ha vázlatot írsz a leckékhez színekkel, kiemelésekkel, nyilakkal. A vázlatot, tehát a lényeget olvasd el többször, mondd fel magadnak és utána olvasd el mégegyszer a könyvet mint mesét. Az atlaszban keresd meg a helyszíneket. Olvass történelmi regényeket, hogy barátságos legyen a háttér, ne tisztán tudományos. És nyugodtan kérdezz a tanártól óra után. Van töriből is magántanár, de meg kell fizetni.
2010. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Sosem vágtam ezt a "nem értem a töri" - nevű dolgot. Le vannak írva szépen egymás mellé a mondatok magyar nyelven, mit nem lehet megérteni rajta? Merthogy nem tudod megjegyezni, az más - de értelmezni egy szöveget?


Egyébként nekem is volt ilyen ismerősöm. Le volt írva a könyvben, hogy Luther 1517-ben kifüggesztette a wittenbergi várkapura a tételeit, erre benyögte, hogy ő ezt nem érti...

Azt hisze,, itt már inkább szövegértelmzési probléma rejlik...

2010. szept. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nem értek egyet az előttem írókkal, akik azt írták, h ez szövegértési probléma. Én pl. rengeteget szoktam olvasni mindenféle könyveket (regények/tudományos, mikor mit), és azokat felfogom, és egy olvasás után is vissza tudnám mondani az egészet, nem csak nagyvonalakban. De a töri engem is bajba hoz. Egyszerűen valahol leblokkol az agyam. Ezerfélén próbáltam tanulni, volt hogy egész nap azt a 3 oldalt olvastam, és semmi. Egyszerűen semmi. És higyjétek el, azért egy-két ilyen után eléggé kétségbe lehet esni.
2010. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!