Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van-e olyan ember köztetek,...

Főzős Laci kérdése:

Van-e olyan ember köztetek, akit szintén nyomasztanak a középiskolás, vagy általános iskolás negatív élmények?

Figyelt kérdés
Én kifejezetten a tanári lelki terrorra gondolok.
2010. szept. 16. 21:59
 1/6 anonim válasza:
56%
engem.a töritanárom örökös terrorba tart pedig tanulok..de félek akkor is.viszont mostanában már próbálom leszarni,és nem izgulni ilyen marhákon,kb sikerül 1év után...:)
2010. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Én nem tudom, mi az a tanári terror. Szerintem ilyen manapság már nemigen van a mai iskolákban. Gyakorlatilag a gyerekek vannak "túlerőben". Oké, ahova én járok, itt is van egy amolyan "diktatórikus" tanár, de ő sem követel semmi mást, mint hogy tanuljunk. És mellette legyen mondva, nagyon jól tanít. Azt mondjuk hallottam, hogy voltak lányok, akik elsírták magukat nála, mert olyan szigorú. Hát tényleg szigorú és oltogat is néha, de szerintem ez csak amolyan kellemetlenség, én nem veszem komolyan, a "terror" szerintem nem itt kezdődik.

De a kérdésedre visszatérve: engem nem a tanári terror nyomaszt, hanem az, amit maguktól az oisztálytársaimtól kaptam, ugyanis nagyon szemétláda emberekkel voltam általánosban körülvéve. Ma ez már nincs így, itt viszont remek példáját látom, hogy "hogy kéne élni", a sok csajozós, népszerű embertől, én pedig csak egy kis vakarcs vagyok, aki képtelen a csajozásra, és ez eléggé frusztrál.

2010. szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Nekem eddigi életem során majdnem minden tanárom nagyon kedves volt.
2010. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ma már sokkal többet kapnak páran az osztálytársaiktól... Nálunk is amit csináltak egy-két emberrel. Én szerencsére kívül tudtam maradni: Nem oltogattam senkit és engem sem oltogattak. Szépen békességben lehúztam a 4 évet barátnőmmel. A tanárokkal nem volt baj, csak azt szivatták, aki nem tanult rendesen.
2010. szept. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fehér Jánosnét azóta is a pokolra kívánom.


Általános isk 3 ikban megutáltatta velem a matekot, vagy nem tom a mi a faxt csinált de onnantól végig csak 2-3 mas voltam.

Pedig imádom a matekot, csak sajna nagyon foghíjasan tudom.

A fizika mindíg is jobban ment, ott jó volt a tanár is!

2010. szept. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Soha nem éltem át ilyet. Volt, hogy valamelyik tanár erősebb pressziót alkalmazott rajtam, de igaza volt, mert akkor tette, amikor éppen egy holtponton voltam, ahonnan ki kellett mozdítani. Ez egyrészt az én érdekemben volt, és ezt akkor is képes voltam belátni, másrészt messze nem terrornak számít :)

Volt olyan, persze, hogy sírva mentem ki az óráról, hogy én ezt nem bírom. De mindig hamar kiderült, hogy velem tett jót a tanárom, amikor kiakasztott. Mert utána tanultam, gyakoroltam, mint a kis güzü és meg tudtam csinálni a feladatot.


Voltak, akik nálunk is tanári terrorról magyaráztak. Tipikusan azok, akik nem tanultak.

Volt olyan tanárom, aki elsőre nagyon ijesztően mutatkozott be. De amikor feleltem nála és látta, hogy tudom és értem is az anyagot, onnantól jófej lett velem. Akik nem tanultak, azok utálták. Csak tudnám, miért... mert azt akarta elérni, hogy tanuljunk a suliban?



Szerintem ez egy olyan dolog, amin meg kell tanulnotok úrrá lenni. Ma már dolgozom, és a főnököm néha ugyanolyan, ha nem erősebb stresszben tart, mint anno a tanárok. Csak nála nem tanulni kell, hanem pontosan, időre, tökéletesen elvégezni az adott munkát. Nincs kecmec, hiszen az állásom múlik rajta. A mekiben takarítani meg nem akarok :D

Feltehetőleg nem én vagyok az egyetlen ilyen. Szóval mindenképp azt tanácsolom, hogy próbáljatok meg túllépni ezen a terroron, mert ez még a lightosabb verzió. Most tanuljátok meg kezelni, mert később sokkal durvább lesz...

2010. szept. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!